Uvolňující aromatablety do sprchy

Uvolňující aromatablety do sprchy

 Tyhle voňavé tabletky jsou ideální přesně v momentě, kdy potřebujete relax, ale není čas na vanu. Uleví od ucpaného nosu, uklidní, ale i osvěží. Tak šup s nimi do sprchy!

Když máme fofry…

Ať chceme nebo ne, dnešní svět se stále zrychluje a stejně tak musíme občas zrychlit i my. Když už toho ale máme po krk, nejlepší, co můžeme udělat, je skočit do vany a mít pro změnu po krk třeba voňavé pěny… Jenže! Někdy bohužel není čas ani na tu dlouhou, teplou, relaxační vanu, a to je přesně chvíle, kdy na scénu přichází tyto suprpraktické tablety do sprchy.

tablety

Celý příspěvek

Rychlodárky pro jedlíky: nakládané tofu a domácí nutela

Rychlodárky pro jedlíky: nakládané tofu a domácí nutela

Tyhle dobrůtky potěší všechny milovníky dobrého jídla. Jsou parádním dárkem i skvělou volbou na netradiční pohoštění na oslavu Nového roku.

jedlík

Vánoční dárky pro naše milé labužníky

Jak známo, páni jsou velcí labužníci, proto se domácí tofu nebo nutela skvěle hodí jako dárek například pro dědečky, tatínky, bratříčky a tak dále. A pokud si nejste jisti, jestli by jim dokázalo tofu podráždit chuťové buňky, máte dvě možnosti – buď zariskovat a třeba tak úplně neprozradit, že to není sýr, nýbrž tofu… Anebo použít na přípravu této mňaminky klasický sýr. I ten si totiž můžete vyrobit doma! A tady na to najdete všemožné vhodné pomocníky či ingredience. Kdo si je pořídí a naučí se vyrábět domácí sýr, nedá na něj dopustit. (Kuk do našeho receptáře na měkoučký domácí camembert!)

Celý příspěvek

Voňavoučký rozprašovač na polštář (nejen) pro klidný spánek

  Tímto sprejem s vůní dle vašeho výběru si můžete navonět polštář a peřiny či různé látky. Jeho příprava zabere pouhých pár minutek!

Nálada na objednávku

K přípravě tohoto spreje využijeme rozličné esenciální oleje tak, aby voněl přesně podle našeho gusta. Jak známo, různé vůně nám mohou pomoct vyvolat různé nálady, takže správným výběrem uklidňujících vůní můžeme podpořit svůj klidný spánek, anebo si kombinací zimních a vánočních vůní prodloužit vánoční atmosféru ve svém domově.

na polštár

Několik tipů vám poradíme, ale jste-li hraví, můžete si nakombinovat své vlastní vůně s rozličnými účinky.

Co je na to potřeba?

– přibližně 30 kapek vybraných esenciálních olejů

– 1 polévková lžíce 99% alkoholu

– destilovaná voda na doplnění lahvičky

– lahvička s rozprašovačem, například plastová, obsah 50 ml je ideál, ale můžeme si samozřejmě udělat i maximalistickou verzi do této skleněné lahvičky (nezapomeneme však znásobit poměry esenciálních olejů)

Nebo…

Jako alkohol nemusíme nutně užít v receptu čistý líh; můžeme použít i vodku a jiné destiláty bez zápachu, ale jsou i jiné, bezalkoholové varianty.

Buď si vystačíme s destilovanou vodou a esenciálními oleji, nebo nakombinujeme esenciální oleje s některými ekologicky šetrnými látkami. Například solubol, u kterého na jeden díl esenciálních olejů použijeme 4 díly solubolu. Naší další možností je ekologicky šetrné rozpouštědlo jménem auego, kde jsou zase na jeden díl esenciálních olejů tři díly auega.

Nejlepší je ovšem kombinace esenciálních olejů s nosičem vůně a nejjednodušší na výrobu zase se základem pro výrobu parfémů.

na polštářř

Jak na to?

Výroba tohoto spreje už snad nemůže být jednodušší – stačí jen smíchat všechny ingredience, řádně prohrkat a voňavý sprej je na světě!

Ale teď už se mrkneme na nějaké speciální kombinace!

Pro klidný spánek

Máme-li trable se spánkem, před ulehnutím si hezky poprášíme polštářek a peřiny, trochu stříkneme i do vzduchu a uklidňující vůně nám určitě rychle pomůže vplout do říše snů.

– 15 kapek levandule + 10 kapek bergamotu + 5 kapek ylang ylang

Mezi další uklidňující vůně patří například vanilka, jasmín, pomeranč, který odbourává stres a dopomáhá k pocitu uvolnění, sedativními účinky proslulý heřmánek nebo také cedr, který uklidňuje mysl a pomáhá uvolnit napětí a zbavit nás úzkosti. Skvělé jsou také dokonale vyladěné vonné kompozice jako je zklidňující růže a neroli nebo utišující santalové dřevo a vanilka.

Vánoční nálada

Někdy se stane, že nám v tomto období jaksi chybí ta pravá vánoční a novoroční atmosféra. Není divu, když se počasí chová tak bláznivě a v posledních letech připomíná v období zimních svátků spíše oblevu před jarem. Do nálady se ale můžeme dostat i pomocí vůní, popřípadě si ještě náladičku za pomoci této sprejové směsi trochu prodloužit – minimálně až do Silvestra!

– 15 kapek borovice + 2 kapky skořice + 2 kapky hřebíčku + 5 kapek pomeranče + 4 kapky heřmánku + 2 kapky pryskyřice benzoe, volitelně také můžeme přidat pár kapek kardamomu, který uklidňuje a zbavuje nás stresu, a navíc působí jako afrodiziakum. :)

Samozřejmě nezapomeneme před použitím každého spreje pořádně protřepat, ať máme všechny složky vůně dokonale smíchané!

A pokud toužíte po něčem jiném než klidném spánku či vánoční atmosféře, kuk sem a vyberte si z nepřeberného množství olejů své oblíbené vůně, z nichž si sprej namícháte. Na chvilku si můžete připadat jako známý parfumér a objevit své nejmilejší kombinace. Voňavý sprej je potom i překrásným a originálním dárečkem nebo pozorností pro vaše blízké a milované.

na polštářřř

Každopádně si moc a moc užijte povánoční období a hlavně odpočívejte, ať už aktivně, například při výrobě nějaké té domací ekověcičky, nebo klidně pasivně, s cukrovím a pohádkami.

na polštářřřř

Šťastný nový rok vám přeje Ekokoza!

Jaké esenciální olejíčky bude obsahovat Váš voňavý sprej?

Nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, Facebooku a Instagramu, ať vám neutečou naše další návody a tipy. A prozkoumejte i náš nový ekokozí receptář, kde můžete jednoduše získat slevu na ekokozí e-shop!