Zvláčňující pleťový krém – čokoláda + oříšek

Zvláčňující pleťový krém – čokoláda + oříšek

Výživný a bohatý pleťový krém, který vás překvapí nejen svojí lehkostí na pleti, ale i lehkostí výroby! Je na něj potřeba jen několik základních ingrediencí, zvládnete ho za pár minut a výroba je jak dělaná pro kosmetické začátečníky!

Ořechová láska

Měli jste už to štěstí a někdy ochutnali makadamové oříšky v čokoládě? Pokud ano, jistě chápete naši trvající obsesi míchání kakaa a makadamů v jejich různých podobách. Je to totiž spojení naprosto dokonalé! A to nejen pro chuťové pohárky, ale i pro pleť.

krém Celý příspěvek

Není vosk jako vosk – emulgační vosk včelím nenahradíš

Moc se vám nelíbí, že v receptech na přírodní kosmetiku se objevují strašidelně znějící emulgátory čili emulgační vosky? Ptáte se, proč tam místo emulgačního vosku nešoupneme třeba včelí? Vosk jako vosk. Nebo ne?

Můžu v receptu nahradit emulgační vosk voskem včelím?

To je dotaz, který často dostáváme a na který bohužel (nebo bohudík?) musíme odpovídat záporně. Emulgační vosk je nenahraditelný. Výměna emulgačního vosku za vosk včelí nebo jiný přírodní vosk je asi jako nahrazení vaječného žloutku v těstě na linecké za hořčici, protože jsou obě suroviny žluté a mazlavé. Hořčice v lineckém fungovat nebude. Stejně jako vosk včelí místo vosku emulgačního.

není vosk jako vosk

Celý příspěvek

Jednoduchý vegan balzám na rty – čokoláda + oříšek

Balzám na rty vyrobený z pouhých pěti přírodních surovin, mezi nimiž hraje prim nádherně vonící kakaové máslo a zlatý makadamový olej. Hotovo za pár minut i s úklidem a skvělé pro začátečníky!

Lahůdková záležitost

Mmmm… nebylo to by to krásné pochutnávat si celé dny na oříškové čokoládě bez toho, aby se to projevilo na našich postavách, zdraví nebo peněženkách? Jestli jste na otázku odpověděli, že bylo, tenhle balzám na rty bude přesně pro vás! :)

balzám

Doslova dekadentní kakaové máslo, jehož vůně vás okamžitě přenese do vyhlášených čokoládoven, jsme skamarádili s pečujícím zlatým olejem z makadamových oříšků, a vytvořili tak balzám, který nebude těžké zaměnit za sladkou dobrotu.

Hvězdy balzámu

Asi jste už pochopili, že hlavními hvězdami tohoto receptu jsou kakaové máslo a makadamový olej. Kakaové máslo kromě přenádherné vůně v balzámu zajistí požadovanou tvrdost a zároveň hebkost a měkkost po kontaktu s pokožkou. Jakmile se zahřeje na tělovou teplotu, začne tát přesně tak akorát, aby se na rty dostalo to pravé množství produktu a aby se s balzámem dalo jemně a nerušeně přejíždět po pokožce. Hedvábně hladký olej z makadamových oříšků je zase přeborník v rychlosti vstřebávání se. Okamžitě se vpije do vašich rtů a postará se o ně pěkně do hloubky.

Celý příspěvek

Výstražné symboly a bezpečnostní upozornění

Ptáte se, proč prodáváme suroviny, které jsou dle našeho popisu “toxické” nebo “nebezpečné pro životní prostředí”? Tento článek, který vysvětlí, že ne vše je vždy tak, jak se zdá, vám otázku zodpoví!

Nejedno nařízení Evropské unie bohužel vytváří zbytečné zmatky a paniku. A možná docela nečekaně i u nás, v Ekokoze! Není divu, křiklavě červené značky upozorňující na toxicitu éterických olejů, minerálních filtrů typu oxid zinečnatý a titaničitý, tenzidů či dokonce některých olejů, opravdu nejsou na první pohled zrovna příjemné. A jelikož se nám na toto téma rojí stále nové a nové dotazy, máme tu pro vás rovnou celý článek, který, jak doufáme, vše náležitě vysvětlí!

výstražné symboly

Celý příspěvek

Rychlé kávové mýdlo se skořicí a peelingovým efektem – Kořeněná káva

Domácí mýdélka s vůní skořice, vylepšené mletou kávou, která pohladí pokožku a podpoří cirkulaci krve, zjemněná bambuckým máslem. Malovaná pestrobarevnou micou, která dodá sváteční třpyt a lesk.

Ručně vyrobená mýdélka udělají radost při každé příležitosti! Ať už jako dárečky k Vánocům, milá pozornost k přání do Nového roku, k svátku, narozeninám nebo třeba „jen tak“ :) Hotové jsou cobydup, není na ně třeba žádného speciálního vybavení a zapojit se do tvoření může celá rodina!

sváteční

Navíc je lze nesmírně jednoduše upravit, vylepšit a vyšperkovat přidáním nepřeberného množství ingrediencí, vůní i barev tak, že budou přesně podle vašich představ.

Celý příspěvek