Nadýchané koupelové máslo s opravdovými malinami

Je to máslo nebo je to pěna do koupele? Oboje! Umyje, ale zároveň vyživí a hydratuje, a dokonce pomůže při holení. Vyšleháno do jemna pro pocit jako v bavlnce, ovoněnou malinou pro vůni jako malinovka.

Koupelová pěna, co je zároveň pečujícím máslem

Pěnové máslo, které je jednou z hlavních složek této lehoučké a nadýchané pěny do koupele, obsahuje mimo jiné glycerin. Lze ho použít i při výrobě spousty jiných kosmetických přípravků, skvěle ho využijete například i na holení. My jsme ho ale dali právě do této pěny – díky obsahu glycerinu si totiž budete moci vychutnat příjemný pocit hydratované pokožky poté, co vystoupíte z této voňavé malinové lázně. A navíc se použití této pěny nemusíte bát, ani pokud máte sušší pokožku se sklony k podráždění. Je přátelská i k té!

2

Jak se to vlastně používá?

Pokud vám vrtá hlavou, jak se taková šlehané koupelové pěno-máslo používá, tady je odpověď. Tahle věc má spoustu skvělých vlastností – je heboučká, výživná, ale také pění! Takže si stačí nabrat malinko pěny do ruky a krásně se namydlit. “Nakrmíte” tak svou kůži, a navíc ve vaně vytvoříte krásnou pěnu. Trochu šlehané pěny potom můžete i jednoduše strčit pod proud tekoucí vody, kde se napění jako klasická koupelová pěna. Je to zkrátka univerzální produkt, kterého se takřka nedá nabažit!

Celý příspěvek

Proč říct ne běžným opalovacím krémům?

Proč říct ne běžným opalovacím krémům?


Taky koukáte na všechny ty barevné a létem vonící lahvičky s opalovacím krémem s mírnou nejistotou a nedůvěrou? Jejich potenciální škodlivost se probírá a propírá den co den, není to však téma, na který by šlo zaujmout jednostranný pohled. Jak to tedy s těmi chemickými opalováky je?

 1    

S největší pravděpodobností jste o škodlivosti chemických opalovacích krémů někdy už slyšeli – ať už od ekologicky smýšlejících známých, nebo v televizi či rádiu… Se stále větším soustředěním se na šetrný způsob života se i toto téma neustále objevuje v médiích, takže už vám nejspíš taky několikrát proletělo myslí. Problém je, že vzniká i dosti různorodá kupička mýtů o chemických opalovacích krémech, odborníci zastávají odlišné názory, a tak není divu, že jsme občas zmatení a nejsme si jistí, čemu dále věřit.

Celý příspěvek

Přírodní barvy na velikonoční vajíčka – ze surovin, které máte ve spíži

Přírodní barvy na velikonoční vajíčka – ze surovin, které máte ve spíži

S cibulí už asi nikoho nepřekvapíme, ale věděli jste, že si svá velikonoční vajíčka můžete nabarvit i za pomoci červené řepy, špenátu, borůvek, červeného zelí nebo třeba kurkumy?

  vajíčka

 

Velikonoce!

  Celý příspěvek

Domácí čokoláda a pralinky s mandlemi a malinovým pudrem

Domácí čokoláda a pralinky s mandlemi a malinovým pudrem

Recept na domácí čokoládu a pralinky s mandlemi a malinovým pudrem pro nás vytvořila nesmírně šikovná Sonička z přenádherného blogu Tvoriť a ľúbiť <3 Na blog se určitě podívejte, najdete tam spoustu skvělých nápadů, inspirace a překrásných fotek!

čokoláda

Celý příspěvek

Recyklované tekuté mýdlo ze zbytků mýdla

Lámete si hlavu, co udělat s otravnými malými zbytečky mýdel, nepříjemně nabobtnalými mýdly s bílým povlakem, mýdlovými odkrojky z výroby nebo mýdlem nepovedeným? Zrecyklujte je a vyrobte si domácí tekuté mýdlo, ve kterém všechny tyto zbytky úžasně využijete!

tekuté

Když mýdlo vymydlíme tak, že se několikanásobně zmenší, už není zrovna praktické. S malým kouskem se nedají pořádně namydlit ruce a většinou nás jeho používání spíše začne iritovat.

Stejně tak se občas stane, že mýdlo ve vlhké koupelně nehezky nabobtná, vytvoří se na něm slizký povlak a vůbec už nepůsobí reprezentativně. A kdo by takové mýdlo chtěl předkládat návštěvě, že ano?

Celý příspěvek