Domácí marshmallows s javorovým sirupem

Jak na domácí, správně nadýchané a slaďoučké maršmelouny vyrobené z lahodného javorového sirupu a bez živočišných složek. Vychutnají si je malí, velcí, masožrouti i vegetariáni.

marš

Javorové maršmelouny jsou podzimem na talíři. Mají v sobě jeho vůně, vybízejí k tvoření, trávení času v okruhu našich blízkých a nenásilně do našich domovů přinášejí kouzelnou atmosféru nadcházejícího svátečního období. Tahle slaďoučká pochoutka je dokonale nadýchaná, příjemně mazlavá a rozpouští se na jazyku. Domácí čerstvé maršmelouny nabízí úplně jiný chuťový zážitek než ty kupované. Vyzkoušíte je s námi?

Celý příspěvek

Domácí extrakty – vanilkový, čokoládový, skořicový

Domácí extrakty – vanilkový, čokoládový, skořicový

Vyrobte si své a ty kupované už nikdy nebudete chtít! Chuť domácích extraktů je nesrovnatelná s chutí těch kupovaných. Navíc jsou krásným vlastnoručně vyrobeným dárkem.

extrakty

Proč si extrakty vyrábět?

Protože se to vyplatí! Vanilkový extrakt najdete snad v každém receptu na sladké pokrmy, ať už jde o koláče, nákyp nebo sušenky, kvalitní vanilkový extrakt totiž vyšperkuje všechny dobroty. Pokud tedy pečete pravidelně, nejspíš dobře víte, jak rychle vanilkový extrakt ubývá a že umí docela potrápit peněženku.

Celý příspěvek

Jak doma vykouzlit hřejivou podzimní atmosféru?

Jak doma vykouzlit hřejivou podzimní atmosféru?
Kdo by nemiloval podzim, barevné listy, huňaté svetry, čas na pečení, spousta podvečerního tvoření, svižné procházky, studený vzduch, horký čaj… A tolik nádherných vůní, které dělají podzim podzimem. Vůně dokážou podtrhnout krásu každého ročního období. Proč si je tedy pořádně neužít?

 podzim01  

Celý příspěvek

Domácí suchý šampon – pro blondýnky, hnědovlásky i zrzky

Domácí suchý šampon – pro blondýnky, hnědovlásky i zrzky

Někdy jsou na programu důležitější věci, než je mytí vlasů… Proto pro vás máme návod na jednoduchý, rychlý a levný přírodní suchý šampón pro každou barvu vlasů.

Zaspali jste, neteče teplá voda, nestíháte nebo se vám prostě vůbec nechce? Rozumíme vám, občas je umývání vlasů pořádná otrava.

tuhy1

Suchý šampon nejen že ušetří spoustu času (mytí, sušení a následné upravování vlasů ho umí sežrat víc než dost), ale navíc vlasům opravdu prospívá. Je taky skvělým parťákem při cestování a nepostradatelným pomocníkem v tom ne zrovna příjemném období, které může nastat při přechodu z běžných šamponů na ty tuhé.

Celý příspěvek

Rakytník – rostlina budoucnosti

Poradí si s odřeninami, popáleninami, akné i vráskami. Urychlí růst vlasů, posílí obranyschopnost, ochrání srdce, podpoří hubnutí… a to je jen krátký výčet věcí, které rakytník dokáže. Ještě se ptáte, proč jej odborníci nazývají rostlinou budoucnosti?

rakytník

Rakytník, keř se stříbřitě zelenými uzounkými lístky a baculatými zářivě oranžovými plody, který mezi ostatními stromy a keříky určitě nepřehlédnete. Tahle rostlina si ale rozhodně zaslouží víc vaší pozornosti. Rakytník je totiž nepřekonatelný, zejména co se kosmetických přípravků a přírodního léčitelství týče, o jeho plodech se říká, že jsou tělu nejprospěšnějším „ovocem“, a traduje se, že samotný rakytník by dokázal poskytnout dostatečné množství vitaminu C pro všechny obyvatele Země. A my se proto ptáme, proč se o něm nemluví víc? Pojďte to s námi změnit! :)

Celý příspěvek