Andělské mýdlo – výroba zdobeného dárkové mýdla pro začátečníky

Jednoduchý návod na výrobu krásných vánočních mýdel z mýdlové hmoty, které budou nádherným dárkem. Andělsky vypadají, božsky voní, hotová jsou za pár minut a velkou radost udělají vám u obdarovaným.

Adventní čas se blíží… a s ním tvoření, odpočívání, užívání si společného času s rodinou a vymýšlení smysluplných dárečků, které naše milé potěší pod stromečkem. Tato nádherná andělská mýdélka se do kouzelného období Vánoc hodí nesmírně. Tak si užijte si jejich příjemnou až meditativní výrobu, voňavé a heboučké používání a laskavé a láskyplné obdarovávání.

andělské mýdlo banner

Postup výroby je nekomplikovaný, ale velmi zábavný a tvořivý. Hotová mýdélka jsou opravdu krásná a jistě okouzlí každého, komu spočinou v dlani. Bílá hmota voní dřevitě až pižmově a najdete v ní tóny bergamotu, cypřiše a vřesu. Zlaté zdobení mýdlům dodává slavnostní vzhled a eleganci a andělský vzor jemnost.

Základovou hmotou je tu mýdlová hmota bez SLS, použitá proto, aby mýdla byla něžná nejen na pohled, ale i k pleti. Tato mýdlová hmota navíc bohatě pění, nechává pokožku hedvábnou a velmi dobře se s ní pracuje, protože se dobře rozpouští jak ve vodní lázni, tak v mikrovlnce.

andělské mýdlo 7

My jsme hmotu nechali andělsky bílou, protože se nám hodila k tématu, ale pokud byste ji rádi měli barevnou, jednoduše do hmoty přidejte mica prášky, biolglittery, barevné oxidy, jíl nebo třeba bylinky. Stejně tak zlaté zdobení může být barvy jiné, stačí pořídit vícero mica prášků, vyberte si sami a vyhrejte si.

andělské mýdlo 1

Andělská mýdélka budou krásný vkusným dárečkem a jejich výroba vás jistě potěší a zpestří adventní období. Moc si ji užijte!

Andělská mýdla se zlatým zdobením

Co je na to potřeba?

na 4 mýdla v andělské formě

–          asi 280 gramů SLS free mýdlové hmoty

–          asi 30 kapek vonného oleje Heather

–          silikonová formička Anděl

–          základ na výrobu parfému + lahvička s rozprašovačem

–          mica prášek ve zlatém odstínu

Jak na to?

Mýdlovou hmotu rozkrájejte na kostičky a v žáruvzdorné nádobě vložte do vodní lázně. Nechte pomalu rozpouštět a občas jemně promíchejte. Hmotu lze rychle rozpustit i v mikrovlnné troubě – nakrájené mýdlo šoupněte do vhodné nádoby, přikryjte víčkem a na menší výkon a po kratších, maximálně třiceti vteřinových intervalech, hmotu rozehřívejte. Po každém intervalu ohřívání hmotu promíchejte, aby se vše rozpouštělo rovnoměrně.

andělské mýdlo 2

Formičky jemně přestříkejte vysokoprocentním alkoholem (máte-li ho dostatek), nalijte do nich rozpuštěnou mýdlovou hmotu a odlité mýdlo hned poté alkoholem také přestříkejte. Alkohol není nutný, nicméně zajistí, že na mýdle nebudou bublinky a povrch mýdélek bude krásně lesklý a hladký.

andělské mýdlo 3andělské mýdlo 5

A je hotovo!

Teď už stačí jen nechat mýdla ztuhnout, což v chladu bude trvat asi 20 minut, v teplejším období tak hodinku.

andělské mýdlo 6

Když jsou mýdélka ztuhlá, vyndejte je z formiček a pokud je chcete zdobit, připravte si malou mističku, ve kterých rozmícháte asi lžičku mica prášku s kapkou alkoholu. V barvě namáčejte štěteček a dle libosti mýdélka pomalujte. Barva je suchá do několika vteřin.

andělské mýdlo 4

Až budou mýdla tvrdá, vyloupněte je z formy a vložte do vzduchotěsných obalů. Ideální je každé mýdlo zabalit do potravinářské folie tak, aby k němu nemohl vzduch a vlhkost. A je to!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *