Andělský krém na tělo a ruce s konopným olejem a bambuckým máslem – výživný & rychle se vstřebávající

Hedvábný, bělostný, něžný a lehký, přesto spoustu spokojenosti přinášející. Takový je Andělský krém na ruce a tělo s konopným olejem a bambuckým máslem, který se postará o zimou a větrem podrážděnou a popraskanou pokožku a vykouzlí radost i pod stromečkem.

Obrázek1

Krém na ruce a ideálně i tělo, co bohatě vyživí kůži, hydratuje, krásně voní a není vůbec mastný tak, aby namazané ruce mohly okamžitě vklouznout do rukavic nebo sáhnout po papíru. To byl náš (a váš :)) požadavek na zimní krém, který bude zároveň i krásným dárkem pod stromeček. Krémem na ruce potěšíte všechny, obzvlášť tímto výjimečným, andělským, po kardamomu a kubébovém vavřínu vonícím.

Protože víme, že obal, obzvlášť pokud to bude obal dárkový, je velmi podstatný, formulace a textura krému je taková, aby se dobře dávkoval ze všech možných dóz nebo tubiček – krém si bude výborně rozumět s tzv. airless lahvičkami či pumpovacími obaly nebo do vytlačovacích tubiček, ale při jemném zahuštění, které se naučíme v postupu, bude výtečný i do klasických kelímků na krémy či dóz.

Obrázek2

Hvězdami krému jsou záněty tlumící panenský bio konopný olej a hutné natur bambucké máslo, které pokožku vyživí, podpoří regeneraci a příjemně promastí. Hydrataci, pevnost a hojící schopnosti přinesou rostlinný glycerin, panthenol a sodium laktát. Podráždění zklidní a před dalším ochrání náš milovaný koloidní ovesný prášek, regenerující allantoin a vyhlazující Fucocert. Pro ještě vetší krémovost a zjemňující potěšení pleti přidáme ještě hydrolizovaný mléčný protein Hydromilk. Krém z olejů, aloe vera hydrolátu a všech výše zmíněných surovin vytvoří emulgační vosk Olivem 1000 a bohatost dodá cetyl alkohol.

Obrázek3

Zimní, něžnou, andělskou vůni navodí kosmetický olej Kardamon schovávající černý pepř, zázvor, skořici a muškátový květ, ke kterému jsme šoupli ještě kapičku jiskrného, zářivého a jemně citrusového vavřínu kubébového.

Andělský krém na ruce a tělo s konopným olejem

na 100 gramů

Obrázek4

Co je na to potřeba?

vodní fáze – zahříváme

–       48, 9 gramu destilované vody

–       20 gramů aloe vera hydrolátu

–       5 gramů sodium laktátu

–       5 gramů rostlinného glycerinu

–       3 gramy panthenolu

–       2 gramy ovesného prášku

olejová fáze – zahříváme

Obrázek5

–       5 gramů bio konopného oleje

–       4 gramy natur bambuckého másla

–       3 gramy emulgačního vosku Olivem 1000

–       1, 5 gramu cetyl alkoholu

studená fáze – zamícháme při chladnutí

–       1 gram hydrolyzovaného mléčného proteinu Hydromilk

–       0,6 gramu Fucocertu

–       0,5 gramu allantoinu

–       0,3 gramu konzervantu Leucidal

–       0,1 gramu vitaminu E

–       0,1 gramu vůní – doporučujeme Kardamon a Litsea Cubeba

(+ xanthanová nebo guar guma)

Obrázek6

Jak na to?

Připravte si vodní lázeň – do většího hrnce nalijte asi 3 cm vody a nechte na plotýnce ohřívat.

Obrázek4

Do jedné žáruvzdorné nádoby, ve které se vám bude posléze dobře používat tyčový mixér, si odvažte všechny suroviny z olejové fáze a vložte ji do připravené vodní lázně. Do druhé žáruvzdorné nádoby si odvažte všechny složky vodní fáze. Vyčkejte, až budou suroviny z olejové fáze skoro rozpuštěné (cca 10 minut) a poté do vodní lázně vedle olejové fáze vložte i druhou nádobu s vodní fází tak, aby se i ona zahřála a všechny složky obou směsí se rozpustily.

Jakmile bude vše v obou fázích tekuté, vyjměte obě nádoby z vodní lázně. Připravte si tyčový mixér. Do nádoby s olejovou fází nalijte vodní fázi a vše promíchejte kuchařskou stěrkou. Poté si na pomoc vezměte tyčový mixér a směs několikrát krátce promixujte, aby se vše dobře spojilo. Směs nechte asi 10 minut chladnout. Poté opět asi minutu mixujte. Nechte chladnout, mixujte a toto opakujte asi třikrát až čtyřikrát, dokud směs nebude skoro studená (to poznáte tím, že studený bude i obal).

Obrázek7

Do zchladlé směsi, která by teď měla být krásně krémová a zhoustlá, přimíchejte všechny zbylé suroviny.

Obrázek7

Pokud budete používat airless lahvičku nebo lahvičku s pumpičkou, textura bude akorátní. Pokud budete chtít krém hustší, aby šel pohodlně nabírat i prsty z kelímku nebo dózy, přidejte asi 0, 5 gramu xantanové nebo guar gumy a dobře promíchejte.

Obrázek8

Jakmile budete spokojení s konzistencí, přeneste krém do zvoleného obalu a užijte si ho!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *