Barvení vlasů bez chemie

Ačkoli je na trhu mnoho šamponů bez silikonů, tedy látek, které sice vlasy vyhladí ale z dlouhodobého hlediska oslabují a zatěžují, navíc mají vlasy po silikonových přípravcích tendenci plihnout a ztrácet na objemu. Stále je mnoho přípravkům v jejichž složení nalezneme slova: CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOMETICONE, DIMETHICONOL, DIMETHICONE apod.

Nikoho už dnes nepřekvapí prohlášení, že vlasy jsou vyživovány vnitřně, tedy má velký vliv jídelníček. Mráz, vítr, slunce, to jsou další faktory, které stav vlasů mohou negativně ovlivnit.

Když máme poničené vlasy, hledáme nejlepší způsob jak své kštici pomoci. Mnoho žen se často rozhodne obarvit vlasy hlavně z důvodu jejich špatného vzhledu a nikoli šedin. Je však ještě jedna pomoc, a to přírodní barvy na vlasy které pravidelným používáním dokáží dodat lesk, přidat na objemu, posílit i oddálit nástup šedin, a to díky bylinám v barvě obsaženým.

henna2

Někteří už možná v minulosti zkusily rostlinnou barvu dodržely postup přípravy i dobu působení barvy, ale ouha, nic se nestalo, žádná změna. Barva nechytla a dostavil se pocit zklamání.

Také se vám tohle stalo? Tím hlavním viníkem může být právě používání silikonů ve vlasové kosmetice. Nepropustí k vlasům nic, obalí vlasy svým neviditelným filmem a důsledkem toho přírodní barva nechytne. Silikony se špatně dostávají z vlasů, a proto to může trvat delší dobu, než se jejich nánosů zbavíme. Není to jen o šamponech a kondicionérech ale také o přípravcích na ochranu před fénováním které silikony obsahují.

Ale opusťme téma silikonů a přistupme k samotnému barvení vlasů přírodní barvou.  Ve složení přírodních barev se můžeme setkat s nejznámější Hennou, ale také se indigem, Ibiškem, Mořenou barvířskou…

Přírodní barvy obsahují krom rostlin barvících, také ty rostliny, které vlasy pomáhají vyživovat, dodávat lesk a objem jako příkladem může být Cassia obovata nebo Pískavice řecké seno.

Postup samotného barvení bývá stejný, rostlinný prášek rozmíchat v teplé vodě a ihned nanést na vlasy. Přikrýt folií a nechat působit minimálně 1 hodinu. Do rozmíchané rostlinné barvy lze přikápnout esenciální olej dle svého osobního vkusu a ovonět tak výslednou směs. Pro tyto účely může nalézt své uplatnění třeba rozmarýnový esenciální olej který podporuje růst vlasů.

Po uplynutí doby působení barvy smýváme, dokud je nečistá voda a vlasy již neumýváme šamponem.

 

Pro Ekokoza.cz napsala:

Jana Burešová

http://janaburesova.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *