BeeBee krém

 

    Korektorová vlna nadšení ještě neodezněla a už ji přebila radost z dnešního DIY, které vám přináším ve spolupráci s Ekokozou. Tentokrát se míchal makeup. Ale blbost, když je to jako makeup, ale pečující, je to BB cream, ne? Na druhou stranu to kreje o něco víc, takže BB taky není to pravý. BeeBee je to pravý, a za ten název děkuju Jandě, která za mě krém včera na blogovém Facebooku pojmenovala. (Tady je vidět, jak moc vás blog potřebuje, protože jsem si původně zahrávala s názvem EE krém. B až D už je zabraný, pokračujem v abecedě. EE, jakože „echt epesní“ nebo tak něco, je sice možná na první poslech vtipný – jako jo, samolibě jsem se pousmála – na druhou stranu nevim, kolik lidí by rozkliklo článek s názvem indikujícím zpocený dítě na nočníku.)

    Což teda není úplně start kosmetickýho článku jako ze žurnálu. Pokud se přes EE začátek ale přenesete, čeká vás recept na BeeBee, kterej je Beezva – kryje, sjednocuje, zanechává jakýsi polomatný finiš, pečuje, voní jako marcipán a je 100% přírodní!
Aloe vera se objevila v pár verzích – kolem mě se povaluje asi 8 různých BeeBee krémů – ale nejlepší verze se nakonec obešla bez gelu.
    Budete potřebovat:
  • Oxid titaničitý nebo oxid zinečnatý (např. zde); velmi suchá pleť může nahradit část bílého základu jemně namletým škrobem kuzu, který je k dostání např. ve zdravých výživách
  • Růžový jíl (např. zde)
  • Zelený jíl (např. zde)
  • Žlutý minerální oxid (např. zde)
  • Červený okr (např. zde)
  • Holandské kakao
  • Olivové máslo (např. zde)
  • Švestkový olej (např. zde) – v březnu k objednávce nad 500 kč zdarma, více informací v článku
  • EO bergamot (např. zde) nebo jiný EO vyhovující vaší pleti; nemusí být

 

    Postup:
    V misce smíchejte nejdříve sypké ingredience na základ (vynechte červený okr a žlutý minerální oxid). Oxid titaničitý smíchejte s růžovým a zeleným jílem a kakaem v poměru (dle objemů) 20:1:1:6. K základu přidejte 18 dílů másla a 6 dílů oleje; pořádně promíchejte a dejte si s tím načas. 
    Pro rozmačkání maličkých hrudek v oxidu se mi osvědčila palička od moždíře či odměřovací lžíce, kterou vidíte na obrázku. Pokud nebude směs dostatečně homogenní, nedopátráte se vašeho odstínu a až budete BeeBee krém roztírat, může se stát, že se vám hrudky rozmělní až pod prsty a místo zdravého děvčete s pěknou barvou z vás bude bílá paní. 
    Váš základ by měl být víceméně bílý s tmavším nádechem díky kakau. Po malých částech začněte přidávat červený okr a žlutý oxid. A „malé části“ jsou v případě tohoto receptu opravdu miniaturní části. Nenechte se unést, přidávejte klidně po množstvích, co se vejde na špičku špejle, a po každém přidání nezapomeňte pořádně zamíchat a opět rozbít miniaturní barevné hrudky (stejně jako nechcete být bílou paní, není vaším evropským snem být ani paní žlutou či červenou). Vzhledem k mému základu jsem nakonec přidala pro můj odstín pleti necelé dva díly okru a zhruba dva díly žlutého oxidu. Dost možná budete potřebovat přidat i trochu kakaa. Doladění odstínu může nějakou chvíli trvat, nicméně poprvé v životě si můžete namíchat odstín přesně podle vás (nikoliv podle Simpsonových, jak to dělá většina drogérkových značek), tak si to patřičně užijte!
    Až budete spokojené s odstínem (testujte klasicky na rozhraní krku a obličeje), můžete přidat jednu dvě kapky esenciálního oleje, promíchat, přenést do kelímku (nebo skleničky s pumpičkou, a v tom případě vám těžce závidím, já doma aktuálně žádné nemám), a tadá, máte hotovo!
    Aby se neřeklo, snažila jsem se vyfotit i svůj obličej s naneseným BeeBee krémem. Jako dělá se to dost těžko, když se snažíte být vidět co nejmíň a zároveň co nejlíp, ale tak dejme tomu. (Jo, nemám namalovaný obočí a nemám tvářenku ani nic, ale tak svedeme to na focení v neděli, v neděli jsem na makeup moc líná.)
    Pan Pupínek z příspěvku o korektoru je pryč (aleluja), takže krytí vám budu schopna ukázat maximálně na křížku na ruce:
    Krytí je vcelku dost dobré, s BeeBee krémem si vystačím i na superžilkovatý oční okolí (pokud zamýšlíte to samé a máte oči citlivé, dejte si pozor, jaký a kolik EO přidáte, jestli vůbec nějaký). Na pleti působí krém polomatně, milovnice pudrů tedy mohou dále spokojeně milovat pudry a jejich hejterky spokojeně hejtovat. Pokud jste zvyklé makeup vrstvit, tady nepochodíte, pokud jej nezapudrujete – kvůli tomu, že je lehce mastný, by se sléval; při tenké vrstvě ale nemám problém, na celý obličej navíc bohatě stačí velikost většího hrášku. Co se výdrže týče, večer je rozhodně co odličovat.
    Pleť je s BeeBee krémem sametová (vůbec se každou chvíli neosahávám) a působí pěkně vyživeně. Aby taky ne – pořádná dávka vitaminu E z olivového másla i výborný švestkový olej odvádí dobrou práci. Díky oleji navíc krém jemně voní po marcipánu, čehož si všimnul dokonce i Tom.
    Oxid dodává SPF ochranu a působí antibakteriálně, hojí ekzémy i projevy akné a kožním problémům i předchází, v čemž mu zdatně sekundují jíly (pokud se vám nechce kupovat veškeré suroviny, jíly můžete vynechat). 
    Pokud se vám suroviny kupovat chtějí nebo plánujete objednávku z Ekokozy, nezapomeňte při sumě nad 500 kč využít kódu „švestka“, který platí do 31.3.2015 – se všemi poklady, které si objednáte, za vámi pofrčí i olej vhodný pro všechny typy pleti a bohatý na betakaroten a vitaminy B a E. Pokud se vám při zadání kódu automaticky neobjeví olej v košíku, zadejte kód do poznámky k objednávce. Eshopu Ekokoza děkuji za zaslání surovin k receptu a výbornou spolupráci!
    Jak se vám BeeBee/EE zamlouvá? Lákalo by vás jeho míchání? Čím aktuálně zkrášlujete svou pleť vy? A kdo má chuť na marcipán? (Já já já!)

Mějte se krásně,

    M.
Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „BeeBee krém

  1. Teda koukám, že drogoška frčí a nikdo nevaří 🙂 Já si pořídila suroviny na tofu a dělám dělá a nedaří se..čím to. Následuji přesně recept z webu a sójové mléko se ne a ne srážet..hilfe bitte 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *