Božská krémová tvářenka

DIY: Božská krémová tvářenka

    Když jsem měla v šestnácti věneček, měly jsme s maminkou asi stopadesátihodinovou hádku, jestli jí dovolím nahodit mě tvářenkou, nebo ne. Jako správné šestnáctileté děvče jsem nosila černou tužku kolem dokola celého oka a světlý pěnový makeup od Maybelline (který tak pěkně odrážel blesk foťáku, že člověk potom na fotkách vypadal jako mrtvola). Díky bohu mamka vyhrála a mrtvola má na fotkách i trochu růžový tvářičky, který aspoň malinko odvádějí pozornost od děsivýho pudlího účesu, čímž jsme se s tvářenkama staly blízkými přáteli.

Aktuálně jsem jedna ruka s DIY tvářenkou, kterou jsem míchala někdy před měsícem, a za tu dobu jsem si stihla krémovou konzistenci oblíbit. Jednak mi šetří místo v kosmetický taštičce (minus štětec), jednak řeší smutný fakt, že se štětcem umím zacházet, asi jako kdybych měla místo ruky hustej kovovej pirátskej hák. To, že je přírodní, že si můžu kdykoliv namíchat jiný odstín a že má SPF faktor, jsou jen třešničky na dortu.

Jako každý měsíc i tento jsme si pro vás připravily recept s Ekokozou, takže se přichystejte na začátek lásky s mrkvovým olejem, a pokud by vás lákalo vyhrát jednu tvářenku, nezapomeňte mi dole připsat, jaké další recepty a oleje bychom měli s Ekokozou přichystat!

    Budete potřebovat:
avokádové máslo – koupíte zde
mrkvový olej – koupíte zde
jojobový vosk – koupíte zde
růžový jíl – koupíte zde
barevný oxid (já mám růžový) – koupíte zde
oxid zinečnatý – koupíte zde
mica prášek (já jsem použila tuším bordó) – koupíte zde
případně EO na ovonění, v mém případě to byla mandarinka – koupíte zde
 
 
    Jak na to:
    Ve vodní lázni rozpusťte základ – 12 dílů jojobového vosku, 15 dílů mrkvového oleje a 6 dílů avokádového másla (jasně, poměry jsou zas trochu divně zadané, je to kvůli poměrům sypkých ingrediencí). Všechny uvedené poměry jsou množstevní, nikoliv váhové.

Jakmile je směs homogenní, odstavte ji a přimíchejte sypké ingredience. Tady si můžete zaimprovizovat, záleží na tom, jaký a jak sytý chcete výsledný odstín; v mém případě to bylo 8 dílů jílu, 2 díly mica prášku a 6 dílů barevného oxidu (barevného a ZnO dohromady). Nakonec můžete přidat i EO; vše rozmíchejte dohladka, zejména ZnO je dobré si rozmíchat dopředu v miniaturním množství oleje, bude snadnější jej zapracovat bez hrudek.

    Hotovou směs, která by měla být již vcelku dost hustá, vlijte do připravených mističek – na Ekokoze najdete buď vysouvací plechové, nebo luxusní balení se zrcátkem. Počkejte, až směs ztuhne, a máte hotovo!
    Pokud nejste tvářenkový člověk, ale dáváte přednost bronzeru, sáhněte místo jílu po kakau a přidejte bronzový mica prášek; stejně si můžete namíchat i světlé nebo tmavé konturovací produkty (jak se zkráceně řekne „konturovací produkt“, jde to vůbec?). Já jsem s oběma naprosto neschopná, takže budu nadále růžolící dívkou.
    Tvářenka neucpává póry a docela slušně drží (zvlášť pokud jí člověk přepudruje, na což jsem většinou líná). Jíl uzdravuje pleť, mastné složky brání vysoušení a ZnO přispívá k antisepticitě celého produktu. Barva se dá dost dobře navrstvit. Díky mrkvovému oleji a ZnO obsahuje i nějaké to základní SPF. 

Často se mě ptáte na nahrazování surovin (máslo za máslo, vosk za vosk), což ve většině případů jde, tady bych si ale třeba lajzla místo avokádového másla jedině mangové nebo olivové – jsou podobně měkká, místo jojobového vosku snad jen mandlový – jinak by konzistence nebyla tak snadno roztíratelná. 

Tvářenka jde samozřejmě dost dobře použít i jako oční stín nebo tint na rty. 

Bez blesku, s bleskem
    Za poskytnutí surovin k výrobě a skvělou spolupráci děkuji Ekokoze, kde si pro vás opět připravili olej k objednávce nad 500 kč – tentokrát padla volba na mrkvový, protože v létě není SPF nikdy dost! Olej je bohatý na beta-karoten a vitaminy C a E, vhodný pro všechny typy pleti a pro mě je to jeden z nejčastějších olejů, které přidávám do svých pleťových mixů – určitě z něj budete taky nadšené! Stačí nakoupit na Ekokoze nad 500 kč a zadat kód „mrkev“ – pokud se po zadání kódu olej nenačte, připište kód do poznámky pro prodejce. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *