Čistící pleťová maska se zeleným jílem, spirulinou a mátou á la Lush

L

 

    Taky tak milujete pleťové masky od Lush?
   Já teda hrozně – nikdy si nezapomenu vzít vzoreček Mask of Magnaminty. A tak jsem si minule říkala – proč si jí teda nevyrobíš? Tak jsem si jí teda vyrobila. S trochu pozměněným složením. A je dokonalá! 
    A tady jí máte, ve spolupráci s Ekokozou, která pro vás má na tento měsíc přichystanou jednu z ingrediencí, a sice přírodní gel pro výrobu kosmetiky!

    Budete potřebovat:
  • gel na výrobu kosmetiky – koupíte zde (nebo při objednávce nad 500 kč získáte zdarma)
  • kosmetický glycerin – koupíte zde
  • bentonit – koupíte zde
  • zelený jíl – koupíte zde
  • spirulina – koupíte zde
  • jojobové korálky – koupíte zde
  • EO máta – koupíte zde
  • med – při focení jsem na něj, chudáka, zapomněla
  • misku se Snoopym

 

    Jak na to:
    Chtěla jsem použít oblíbené rčení „je to jednoduché jak facka“, ale ono správnou, vyváženou facku tak snadné dát není; výroba masky je o dost triviálnější. 

 

    V misce nejprve smíchejte mokré ingrediencegel, glycerin a med – v poměru 5:5:3. Přikápněte trochu mátového EO a promíchejte.
    Do základu přidejte 4 díly bentonitu, 2 díly jílu, 1 díl spiruliny a, až se dostatečně naobdivujete té dokonale modré barvy, 3 díly jojobových korálků, které jsou pro peeling citlivé kůže obličeje perfektně jemné.
    Zamíchat a nanést! Díky stabilním ingrediencím máte i stabilní masku – v lednici a teoreticky i mimo ni o vás může pečovat tak dlouho, než se nebudete muset pustit do další várky.
    Teď už vám bude ke štěstí stačit matlat na sebe krásně zelenou směsku při každé volné chvilce, případně skákat na nic netušícího přítele nebo si hodit selfíčko. Úplně jsem uvažovala, jak vyhlásím #děsně #cool #instagramovou #soutěž #o #nejlepší #maskový #foto, potom mi došlo, že instagram nemám a neuznávám, tak z toho nejspíš #nic #nebude. (I když nikdy neříkejte nikdy – minulý týden jsem bůhvíproč obnovila účet na Twitteru; nejdřív jsem teda musela smazat asi 27 tweetů od hry Smurf Village, kvůli které jsem to zakládala, protože víte co, bonusový šmorůvky se vždycky hoděj.)
    Takže vám bude muset stačit klasická soutěž – o jednu plechovku s touhle bombou! Pro to, abyste se octli (měkké „i“ speciálně pro mužské(ho) čtenáře;-)) v losování, stačí jen napsat komentář – co byste tu rádi viděli jako další recept & jakou surovinu bychom měli zvolit příští měsíc, aby se vám hodila k objednávce? Výherce vyhlásím na Facebooku ve středu 7.10.2015.
    A proč vůbec tuhle masku chcete?
 
    JE PROSTĚ BOŽÍ!
    OK, čas na validní argumenty.
    Spirulina sice smrdí, ale v kombinaci s uklidňující a chladivou mátou si toho ani nevšimnete – zato jejích čistících a stahujících účinků rozhodně ano! Hodit se vám tahle superpotravina plná betakarotenu bude hodit i na jídlo, případně ji smíchejte s jogurtem a máte na světě masku č. 2.
    Med dokáže pleť skvěle vyživit a rozjasnit, kromě toho má léčit akné a pomáhat rychleji hojit suchá místa. Alergici ho mohou nahradit větším množstvím gelu, za sebe ho ale v tomto množství doporučuji; sama jsem na něj topicky alergická, ale s touto maskou nemám problém!
    Bentonit a zelený jíl vám udělají podobnou službu, navíc je můžete využít jako samostatnou masku po smíchání s jogurtem nebo obyčejnou vodou. Zejména mastnější pleť trpící na akné je ocení; tyhle dva kouzelné prášky vám nečistoty z pleti vytáhnou naprosto s přehledem.
    Jemné jojobové korálky nejenže skvěle vypadají, zároveň vám ale poskytnou jemný peeling (tip: v časovém presu vemte trochu masky, smíchejte s trochou vody a použijte pouze jako peeling). Zapomeňte na hrubé částečky z přípravků z drogerie, které vás odrbou na kost; tento peeling téměř neucítíte, zato efekt bude vidět skvěle – navíc kůži nerozdráždíte a nenarušíte její přirozenou ochranu.
    Glycerin a gel spojují všechnu tu nádheru dohromady, ale také společnými silami pleti pomáhají udržet si vláhu a hojit drobné nedokonalosti.
    Ekokoze mockrát děkuji za spolupráci, poskytnutí surovin a kódu „gel“, který vám k objednávce nad 500 kč přidá gel zdarma! Pokud se vám produkt automaticky nepřidá po použití kódu, napište jej do objednávky.
Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Čistící pleťová maska se zeleným jílem, spirulinou a mátou á la Lush

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *