Co na lupy, akné a psoriázu?

Kyselina salicylová

Tato přísada je na problémovou kůži hotový poklad. Používá se v krémech k ošetřování pokožky, pro léčbu akné a kůže, která je náchylná na tvorbu akné, bradavic, kuřích ok, mozolů a psoriázy. Často se používá v šamponech proti lupům. Působí na kožní buňky a umožňuje jejich nový růst, čistí póry a odstraňuje staré kožní buňky.

Co to vlasntě je?

Kyselina salicylová, často označovaná jako BHA (beta hydroxykyselina), je přirozeně se vyskytující hormon produkovaný rostlinami jako obranný mechanismus proti environmentálnímu nebo patogennímu stresu. Často je syntetizována z vrby.

 

 • Boj proti akné
 • Zbavte se akné jizviček
 • Odlupuje pokožku
 • Čistí ucpané póry
 • Redukuje mastnou pokožku
 • Pomáhá na bradavice
 • Pomáhá snížit zánět a zarudnutí
 • Podporuje proti stárnutí
 • Jak na to?

  Na lupy ve vlasech, ale i sérum proti akné

  kyselina salicylova 5g
  mandlový olej, lisovaný za studena  60g                                                                          ricinový olej 30g

  Kyselina salicylová je ve mandlovém oleji  a jelikož je nezbytné aplikovat kyselinu salicylovou ve formě roztoku, tedy rozpuštěnou, je potřeba přidat pomocnou látku, která umožní její úplné rozpuštění.
  Takovou je ricinový olej, kterým se z části (30–40 g) nahradí předepsaný olej mandlový.

  Doporučený postup přípravy:

  Ricinový olej se smísí s mandlovým, zahřeje se na teplotu 70–80 °C a ve směsi se rozpustí kyselina salicylová. Po rozpuštění a ochlazení se přeplní do vhodného obalu a přípravek se uchovává při pokojové teplotě. Je vyzkoušeno, že v tomto případě 30 g ricinového oleje zajistí úplné a trvalé rozpuštění kyseliny salicylové.
  Přípravek slouží na odstranění lupů, aplikuje se do vlasaté části hlavy obvykle 1× denně, nejlépe večer. Vetře se do kštice, která se následně zaváže šátkem, ručníkem nebo překryje sprchovací čapkou a ponechá přes noc. Ráno se olej i s uvolněnými šupinami vymyje šamponem a je-li třeba, postup se zopakuje.

  A nebo co takto rovnou šampon proti lupům s tymiánem?

  Je to jednoduché, do základu na výrobu šamponu vmíchejte esenciální oleje (tymián, rozmarýn i levandulový) a důkladně vmíchejte. Poté přidejte hedvábný protein a kyselinu salicylovou.

   

  přísady ~ 150 ml
  Levandulový esenciální olej 0,08 g nebo 3 kapky  
  Esenciální olej rozmarýn
  0,15 g nebo 6 kapek
  Esenciální olej tymián
  0,15 g nebo 5 kapek
  Základ pro výrobu šamponu
  140,5 g
  Kyselina salicylová 7,5 g
  Hedvábný protein
  1,5 g

   

  Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

  1 komentář u „Co na lupy, akné a psoriázu?

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *