Jak si připravit detoxikační koupel z epsomské soli

Detoxikace těla pomocí koupele

Detoxikační koupele se používají už od pradávna. Detoxikační lázní pomůžete tělu odstranit toxiny a zároveň absorbovat minerály a živny. Výborná je detoxikace pomocí epsomské soli. Epsomská sůl (síran hořečnatý, hořká sůl) je významnou součástí mořské vody i některých minerálních vod.

Epsomská sůl obsahuje minerály, hořčík a síran. Nedostatek hořčíku, který pomáhá regulovat aktivitu více než 300 enzymů v těle, může přispět k vysokému krevnímu tlaku, hyperaktivitě, srdečním problémům a dalším zdravotním komplikacím. Koupel s epsomskou solí je příjemný a jednoduchý způsob jak hladinu hořčíku jednoduše doplnit.

Do horké vany přidejte cca 1 hrníček epsomské soli, pár kapek esenciálního oleje, např. eucalyptus citronový a důkladně promíchejte.
Touto přírodní cestou dodáme tělu horčík. Epsomská sůl se tradičně používá pro úlevu svalových bolestí, zmírňuje stres a uvolňuje tělo.

Jak si vyrobit lázeňskou sůl  – velice jednoduchý návod na výrobu detoxikační koupele

Budeme potřebovat:

Vše důkladně smíchtejte a můžete jít napouštět vanu.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *