DIY: Perfektní tělové máslo

 

    S přicházejícím podzimem mám čím dál větší chuť trávit co nejvíc času zalezlá v huňatým svetru s horkou čokoládou se skořicí někde, kde je teplo a tu odpornou šeď vidím jenom přes okno (který by si, přiznejme se, zasloužilo umejt, takže je všechno ještě smutnější). Protože moje pokožka reaguje na zimu velmi špatně a vysouší se rychlostí blesku, solidní mazání je pro mě důležitější než kdy jindy. A když to mazání voní jako ta horká čokoláda se skořicí šmrnclá kafem, je to úplně nejlepší. Takže vám, opět ve spolupráci s Ekokozou (olej zadáčo, jupí!) přináším recept na (megajednoduché) tělové máslo. 
   Budete potřebovat:
  • kakaové máslo (já jsem zvolila tmavé, jen tak pro tu barvu) – např. zde
  • makadamiové máslo (nebo jiné máslo podobné konzistence – mandlové, mangové, bambucké…) – např. zde
  • kokosový olej – např. zde
  • mandlový olej (tento měsíc s poukázkou zdarma k nákupu, viz níže) – např. zde
  • jojobový vosk (tady bych zůstala u něj a nenahrazovala bych např. včelím, jedná se v podstatě o jojobový olej) – např. zde
  • EO káva, EO skořice – např. zde
    Postup:
    Ve vodní lázni rozehřejte kakaové máslo, makadamiové máslo, kokosový olej, mandlový olej a vosk v poměru (dle objemů) 4:1:1:1:1. Počkejte, až se suroviny perfektně smísí, a odstavte z plamene. Přimíchejte esenciální olejeskořice je poměrně výrazná, na cca 200 g směsi mi stačily dvě kapky, oproti tomu s kávou jsem tolik nešetřila a do plecháčku kápla rovnou patnáctkrát.

Máslo nechte vychladnout, při pokojové teplotě sáhněte po metličce a vyšlehejte. Už tak úžasně voňavé máslo bude ještě úžasně chutně vypadat, takže pozor, ať si ho nespletete s Lipánkem. Nebude tak tuhé, jako toto s aloe vera, které jsem dělala před rokem, ale snadněji roztíratelné; pokud by vás přeci jen lákala tužší konzistence, snižte poměr mandlového oleje.

    Teď už jen stačí přehodit máslo do pixly, zahrát si na rádoby děsně vtipnýho ilustrátora, zkazit dílo etiketou a užít si pořádně namazanej a voňavej podzim. 

    Másla a oleje jsou samozřejmě přeborníky v hydrataci, zvláště makadamiové máslo nakope všem suchým šupinkám na kůži zadek. Esenciální oleje, krom toho, že vůni skvěle dotváří, mají další funkce – kávový i skořicový EO jsou považovány za jedny z nejlepších anti-agingových ingrediencí, údajně se také slušně perou s celulitidou, pomáhat by měly také při ekzémech.Ačkoliv je máslo opravdu nadupané, vcelku rychle se vstřebává a nezanechává mastný povlak. Roztírá se úžasně snadno – při kontaktu s kůží taje – a na celé tělo vám postačí opravdu malé množství. A abych nezapomněla – ačkoliv jsem použila tmavé kakaové máslo, výsledný produkt nebarví:) Samozřejmě můžete použít světlé, osobně mám ale pocit, že tmavé lépe voní.

A celý recept a spoustu dalšího najdete na webu http://kissabee.blogspot.cz/2014/10/diy-perfektni-telove-maslo-ft-ekokoza.html
Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „DIY: Perfektní tělové máslo

  1. Je to do konce měsíce, tak rychle:-)Ale pokud to nestihnete, nic se neděje, na další měsíc bude zase jiná akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *