Domácí sprchové želé

Domácí sprchové želé

domácí elé
Pojďte se namydlit a užít si legraci i ve sprše s naším veganským sprchovým želé!

 

A co to vlastně je?

Sprchové želé, říkáte si? Proč bychom to měli mít doma? Protože je to sranda! Sprchové želé je kosmetický produkt, který si v poslední době oblíbilo mnoho lidí, a to jak dospělých, tak dětí. A není se čemu divit! Je to totiž něco, co vypadá jako zvláštní želatinové mýdlo, ale na kůži se chová jako sprchový gel. Krásně to voní, bohatě pění, výborně umývá. Navíc se to vyskytuje v různých bláznivých tvarech, pestrých barvách, umí se to třpytit a ve sprše si s tím vyhrají úplně všichni. A hlavně, vyrobíte to naprosto jednoduše a levně!

Bez krutosti

Pokud byste brouzdali na internetu a hledali návod na domácí sprchové želé, nějaké recepty na vás určitě vykouknou. Ve většině z nich bude hlavní ingrediencí želatina. My jsme ale chtěli vyrobit takové želé, které bude vyhovovat i lidem, kteří se vyhýbají živočišným produktům. Jak ale vytvořit želé bez želatiny? Pomocí agaru!

Agar-agar?

Agar je přírodní prášek získaný z mořských řas, který má výbornou gelující schopnost. Často se využívá v asijské kuchyni, vytvoříte s ním tedy mnohem více věcí než jen naše sprchové želé! S agarem uvaříte výborný pudink, vyrobíte skvělou polevu na ovocné dorty nebo sladké košíčky, a dokonce s ním vykouzlíte výborné domácí gumové medvídky nebo želatinové bonbonky. Agar zkrátka využijete všude tam, kam byste dali želatinu.

Vyhrajte si!

domácí želé
Se sprchovým želé je spousta legrace nejen při samotné koupeli, ale i při jeho výrobě! Můžete se s ním totiž dokonale vyřádit. Vyhrajte si s různými barvičkami, přidejte do hmoty třpytky nebo glittry, vyrobte želé duhové, barvy různě vrstvěte nebo jej prostě minimalisticky nechte v barvě přírodní. Fantazii se tady meze opravdu nekladou. Pomocí esenciálních olejů si umíchejte takovou vůni, která vám bude přesně vyhovovat. A želé můžete také nalít do všelijakých formiček, ať už do těch na mýdlo nebo na čokoládu, takže vykouzlíte nespočet různých tvarů tak, aby se líbily vám, vašim milým nebo dětem. Ale dost bylo povídání, jdeme na to!

 

Domácí sprchové želé (veganské)

Co je na to potřeba?

 

Jak na to?

Do kastrůlku nasypejte agar a zalijte jej vodou. Nechte asi 15 minut odpočívat, pak přidejte mýdlo i sůl a dejte vařit. Přiveďte k varu a při nízké teplotě vařte asi 5 minut, míchejte. Směs hlídejte a kontrolujte, ať vám neuteče z hrnce. Poté přidejte glycerin a ještě chvilinku povařte. Kastrůlek sundejte z plotny a nechte maličko vychladnout. Pak přidejte vitamin E, esenciální oleje, případně tekuté barvivo a třpytky nebo glittry. Zamíchejte. Pokud chcete vyrábět více různých vůní a barev, rozdělte si hmotu do mističek a v každé vytvořte požadovanou barvu a vůni. Když jste spokojení se vzhledem a vůní želé, nalijte jej do formiček a dejte do lednice ztuhnout alespoň na 5 hodin, nejlépe však přes noc. Pak už stačí sprchové želé jednoduše vyndat z formiček a jít se mydlit! Sprchovému želé se bude nejlépe dařit v lednici ve vzduchotěsné sklenici nebo sáčku, nebude tak vysychat. V horkém létě navíc studené želé vytažené z lednice na pokožce skvěle osvěží. Želé spotřebujte do 3 týdnů.

domácí želéé

Tip: Pokud by se vám želé trhalo nebo drolilo, šoupněte jej do silonové ponožky. Nebude vám nikam utíkat a namydlíte se stejně dobře!

Už jste o sprchovém želé někdy slyšeli?

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Domácí sprchové želé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *