Emulgace za studena – pleťové mléko pro mimina

Dneska se podíváme trochu na zoubek emulgaci za studena s recptem od paní Blážy

budete potřebovat:
FÁZE 1
17 gr – olejového macerátu z měsíčku lékařského (pokud si ho chcete vyrobit doma, pak pro tento účel bude skvělé použít meruňkový olej)
7 gr emulgátoru cukr ester

FÁZE 2
15 gr heřmánkového hydrolátu (opatřete si ho, je to jedna z květových vod, které mají uklidňující a hojivé účinky – voda první pomoci – zázraky udělá i obyčejný obklad)
39 gr demineralizované vody, do které přidáte
0,3 gr guarové gumy ……a vytvoříte si gel
10 gr aloe vera extraktu (hojivý a skvěle hydratuje)

DOPLŇKY
3 gr demineralizované vody, ve které rozmícháte
5 gr kobylího lyofilizovaného mléka (uklidňuje a regeneruje podrážděnou a suchou pokožku u malých dětí)
3 gr hydrolyzovaného ovesného proteinu (výborný hydratační doplněk)
Esenciální oleje:
heřmánek modrý (1 kapka) + levandule (4 kapky), nebo alespoň 5 kapek té levandule, pokud heřmánek nemáte, což bych i pochopila, pokud začínáte s olejíčky – je dost drahý!
20 kapek konzervantu NATICIDE – je šetrnější volbou pro dětičky

Proč emulgátor zastudena? – pokud neohříváte suroviny na více, jak 40°C, neničíte v nich složky citlivé na teplo, zůstanou tam zachovány!

Postup a další informace k receptu najdete v diskuzi

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Emulgace za studena – pleťové mléko pro mimina

  1. Dobrý den,
    Rada bych se dostala k postupu a k dalším informacím ke zhora uvedenému receptu.Jde mne o emulgaci za studena,která mne osobně takřka nefunguje.Na bloku jsem registrována,ale i přes přihlášení je to tam chaotické,asi osekane,nemohu se hnout dál.Taktéž jsem se registrovana na forum ,je to podobné a ještě odkazy v cizím jazycedocela se tam plantám na jednom místě. Emulgátor cukr ester je docela nákladný na ten návod k přípavě ,který je mne nejasný a pak sucragel v poměru 20/80 oleje ,který jsem použila mne nefunguje,olej se mne po chvíli začne oddělovat,v lednici po delší chvíli.A taktéž je dost drahý.Jsem z toho nějaká špatná a postup konkrétně od tohoto receptu možná navedl a spravil i náladu.
    Děkuji za info a zdravím Pavlíčková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *