Hydrofilní olej

Důkladné čištění kůže je jedním z nejdůležitějších faktorů zdraví kůže. Čištění musí být důkladné a hluboké, ale jemné, něžné příjemné zároveň.

Pokud použijete hydrofilní olej, budete ve všech směrech spokojeni. Po interakci s vodou odstraňuje nánosy z kůže.

Co budete potřebovat?

Vavřínový olej (neboli olej z plodů bobkového listu) je znám již od Antiky pro své blahodárné účinky na pokožku. Olej je bohatý na kyselinu olejovou, která pokožku vyživuje, zjemňuje, rozjasňuje a zvláčňuje. Tento olej výborně vyživuje a zvlhčuje pokožku. Vavřínový olej je při pokojové teplotě kapalný, pokud ho máte z lednice a je ztuhlý, musíte ho rozehřát.

Mandlový olej vyživuje, zjemňuje a zvlhčuje pokožku. Zvýšuje pružnost pokožky.

A tedy jdeme na to. Nejdříve si odvažte oleje.Přidejte Polysorbate-80 do oleje. . Polysorbát-80 je vhodný pro kosmetiku určenou i pro citlivou pleť.

hydrofilnía

Důkladně promíchejte a získáte homogenní směs. Nalijte hydrofilní olej do čisté láhve. Naneste malé množství oleje na tvář a jemnými masážními pohyby vtírejte do kůže. Poté omyjte teplou vodou.

hydrofilníbhydrofilníc

A čím vám uděláme radost v březnu? Každý, kdo zadá v měsíci březnu kód: koule a jeho objednávka bude vyšší jak 500 korun, dostane 2 kusy této krásné lahvičky o objemu 150ml zdarma.

Lahvička koule s hliníkovým víčkem 150ml

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Hydrofilní olej

  1. Dobrý den,

    prosím o radu, jaký budu potřebovat poměr, při výrobě hydrofilního oleje jen z mandlového oleje a polysorbátu 80. Ted podle vašeho návodu je to 180g oleje na 20g polysorbátu? Takže když budu chtít 90 g mandlového oleje, tak k němu přidám 10 g polysorbátu?

    Děkuji,

    Hovorková

    • ano můžete, jen třeba můžete použít pro pleť olej vhodnější, např. arganový nebo opunciový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *