Jak barvit vlasy hennou?

Jaký odstín vykouzlí henna VOONO na Vašich vlasech?

Nechte přírodu, aby vás hýčkala a dopřejte svým vlasům to nejlepší s přírodními barvami VONOO.

Přírodní barvy s chemicky neošetřenou hennou poskytnou vašim vlasům tu nejlepší péči a výživu. Po několika použití poznáte změnu na vašich vlasech budou nádherně lesklé a zářivé. 

Použití přírodních vlasových barev je všestranné. Můžete využít již namíchané odstíny nebo různě je mezi sebou kombinovat.

 

5 výhod použití přírodních vlasových barev s hennou od VOONOO:

 • přírodní vlasové barvy VONOO jsou vhodné pro všechny typy vlasů (pro krytí šedin ideální dvoufázové barvení)
 • svým složením jsou šetrné jak k pokožce, tak k vlasům, které vyživují a vlasy jsou následně lesklé a zářivé
 • neobsahují peroxid a amoniak
 • jsou čistě rostlinného původu a vhodné pro vegany
 • nejsou testovány na zvířatech
Postup:
Prášek s přírodní vlasovou barvou s odstínem SOFT BLACK zalijte vodou max 50 °C. Barvu stačí mít na hlavě 45 min. Detailní návod k použití najdete v příbalovém letáku u produktu a níže v popisu. Finální výsledek  závisí na vašem předchozím barevném odstínu.
      

Jednofázové barvení – obecné informace:
Barvení s hennou probíhá stejně, jako barvení běžnou vlasovou barvou. Potřebovat budete misku, vodu, barvu od Voono a ideálně i teploměr. Pro barvení hennou je zásadní teplota vody, se kterou prášek z henny smícháte. Běžně je doporučená teplota vody 50 °C, pro červené odstíny je doporučená teplota 60-90 °C. Hennu s vodou promíchejte, konzistence spíše hustší kašičky. Nanášejte po vychladnutí na rozumnou teplotu, abyste si nepopálili vysokou teplotou barvící hmoty pokožku. Ideálně vlasy promněte a poté přikryjte igelitovou čepici. Pro dobré působení henny je nutno udržovat vlasy v teple (skvělé je na igelitovou koupací čepici nasadit ještě starou čepice nebo turban z ručníku). Jde o přírodní barvení, proto berte v potaz, že doba působení henny se odvíjí od typu vlasů, výrobce uvádí 45 min. až 2 hodiny.

Dvoufázové barvení (doporučeno pro barvení šedin) – obecné informace:
Barvení vlasů hennou má svá specifika a jak jsme již řekli, odvíjí se od typu vlasů a výsledný odstín je závislý na vašem aktuálním odstínu vlasů. Tudíž pokud máme kombinaci šedivých a barvených vlasů, šedivé budou po jednofázovém barvení světlejší. Abyste dosáhly stejného odstínu, doporučujeme dvoufázové barvení, které spočívá v následujícím postupu:

 • vlasy si nabarvíte vlasovou barvou od Voono, odstín COPPER
 • po 24 hodinách od barvení si znovu nabarvíte vlasy již vámi požadovaným odstínem vlasové barvy od VOONO
 • další možností je nabarvit si vlasy 2x stejným požadovaným odstínem
Obsah balení:
1 ks jednorázových rukavic, 1 ks igelitové koupací čepice, 1x 100 g barvy a podrobný návod k použití

Dvoufázové barvení – Pro světlé vlasy a vlasy se šedinami

1. krok – Odstín COPPER 30 – 45 min

pauza 30 – 60min

 2. krok Požadovaný odstín 45 min – 2 h

A všechny dostupné barvy a odstíny najdete na eshopu.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Jak barvit vlasy hennou?

 1. dobrý den, po chemoterapii mi vypadaly vlasy. po jejím skončení mi začly růst nové, ale zcela bílé po stranách a vzadu šedé. několik let se barvím hennou, a tak jsem se s ní opět obarvila. to, co se po umytí na mé hlavě ukázalo, byla hrůza – kafebraun do zelena přesně vystihuje barvu mých vlasů. barvení jsem opakovala a výsledek trochu zmírnil různobarevnost porostu a trochu sjednotilo barvu, která je zeleno modro šedá. barva je ošklivá a já nevím, co s tím. můžete mi prosím poradit.
  díky
  Jitka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *