Jak si vyrobit deodorant

I když by se mohlo zdát, že vyrobit si doma deodorant je práce náročná a zdlouhavá, opak je pravdou. Přinášíme vám jednoduchý recept na výrobu domácího deodorantu čistě z přírodních složek, u kterého můžete mít nejen příjemný pocit z vůně, ale i z toho, že si na sebe nemažete nějaké ropné výtažky nebo hliník.

V dikuzi se objevil zajímavý recept na deodorant. Je od paní Blaženky, která ho podrobila náročnému celodennímu testu a obstál na jedničku.

Koho by zajímalo víc informací o receptu – najdete ho v diskuzi zde deodorant.

A recept na výrobu domácího deodorantu je tu:

5 g oleje z lískových oříšků (mandlový, jojobový, z pš. klíčků) + 1 gr olivem 1000
ve vodní lázni zahřát na teplotu, kdy se emulgátor rozpustí v oleji (cca 65°C)

Do 41 g vilínové květové vody vmíchat: 1 g kukuřičného škrobu + 1 g oxidu zinečnatého a v jiné misce zahřát na stejnou teplotu.
Potom pomalu, za stálého míchání metličkou, vlévat vodní fázi do oleje – vzniká emulze. Protože olivemu je v receptuře málo, bude emulze řídká, jako mlíčko, což je dobře.

Po zchladnutí na teplotu pod 40°C přidat:
1 g (30 kapek) Bactipur ten je v receptuře nepostradatelný
15 kapek mátového éterického oleje
lze nahradit synergickou směsí EO – 5 kapek šalvěj, 5 kapek tymián linalol, 5 kapek eukalyptus a 5 kapek máty (u pánského lze vkápnout ještě 3 kapky tee tree, pro dámy je ale dost ostrý!) – doporučuji směs olejíčků, už kvůli faktu, že všechny „regulují pocení“ a brání množení bakterií, které způsobují, že pot zapáchá – nejsou tam jen pro svěžest!
0,3 gr (12 kapek) cosgardu (konzervant)

Tuto směs nalij do ROLL-ON lahvičky, pokud nemáš doma, pak je také ke koupi:
http://www.eshop.ekokoza.cz/Vyroba-mydel-a-kosmetiky/Obaly-pro-kosmetiku-a-mereni-pH/Roll-on-50ml.html

Recept od paní Blaženky a další informace najdete zde:  deodorant.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Jak si vyrobit deodorant

  1. Zkušenosti máme jen ty výborné, běžně se do rollonových lahviček dává i samotný olej a nic nevytéká. Kulička v lahvičce je přesně na míru. Zbývá se jen rozhodnout, zda použijete 10ml nebo 50ml lahvičky.

  2. Šárko, nevytéká, je to emulze, není tak řídký jako voda, nemám sice rollon z eschopu (mám vymytý recyklovaný), ale princip všech rollonů je stejný, kulička opravdu pasuje. Emulze se dá samozřejmě nalít i do lahvičky s pumpičkou, nebo s aplikátorem, pak bys musela DEO rozetřít na pokožku prsty, ale v tom bych neviděla problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *