Kosmetická síra a proč si s ní vyrobit micelární vodu

Kosmetická síra a proč si s ní vyrobit micelární vodu

Pokud chcete stoprocentně přírodní kosmetiku a kupované syntetické produkty vám nedělají dobře, sáhněte po téhle micelárce s biosulfurem. Skvěle se hodí i na citlivou pleť se sklony k podráždění a její výroba nemůže být jednodušší.

síra

Leden je obdobím velkých změn – zuby nehty se držíme svých předsevzetí a snažíme se žít zdravě, hubnout, detoxikovat organismus… Se zdravým životním stylem úzce souvisí i kosmetika. Když si ji totiž vyrobíme doma sami, víme přesně a do poslední ingredience, co obsahuje, a to je určitě velkou výhodou.

Povánoční podráždění

Po Vánocích a Silvestru může být naše pleť značně podrážděná. Málokdo si při oslavách zakazuje popustit uzdu, a tak se často naše tělo musí vyrovnávat s vlivy tun cukru a vyššího množství alkoholu, které si v období svátků s hojností dopřáváme.

Často dá tělo průchod svému podráždění právě skrze pokožku – a tak se může stát, že nám na začátku nového roku zdobí obličej pěkných pár pupenů.

Tak jak docílit toho, aby byla naše pleť stejně čistá jako ten nový rok, který se před námi rozprostírá? Odpověď zní: biosulfur neboli kosmetická síra!

Co to je biosulfur?

Biosulfur je síra stabilizovaná agarem a xanthanovou gumou. Má skvělé účinky nejen na pleť, ale například také na kosti, zuby, svaly či vlasy.

V péči o pleť je biosulfur užíván už celá staletí, a to přece není jen tak, něco na něm musí být. Má antibakteriální účinky, tedy dokáže zlikvidovat bakterii, která by nám na obličeji jindy ucpala pór nebo jinak vedla k akné. Stejně tak je jeho pravidelné používání dobrou prevencí před takovými mrškami.

síraa

Kosmetická síra si poradí i se zarudnutím a bojuje také proti nadměrné tvorbě mazu, takže se za jeho pomoci můžeme zbavit nepříjemně mastné a lesklé pleti.

Biosulfur je pro své skvělé účinky na pleť často součástí různých pleťových masek, které můžete sehnat v klasických drogeriích. A produkty s biosulfurem najdete i u nás na Ekokoze – třeba v tomhle skvělém zinkovém mýdle pro citlivou pokožku.

Síru ale využijete i při praní, například v tomhle doslova perfektním mýdle.

O pozitivním účinku na vlasy jsme už mluvili, ale můžete si ho vyzkoušet i na vlastní kůži, například v této vlasové infuzi, která vaši hřívu krásně vyživí a posílí.

Ale teď už hurá na výrobu úžasné micelárky s kosmetickou sírou!

Micelární voda s kosmetickou sírou

Co je na to potřeba?

na 100 ml lahvičku:

– 90,3 g destilované nebo květové vody

– 2,2 g emulgátoru voda v oleji

– 3 g D panthenolu

– 2 g glycerinu

– 1 g biosulfuru

špetka (přibližně 0,5 g) allantoinu

– 1 g konzervantu leucidalu

síraaa

Jak na to?

Nejdříve do lahvičky kápneme emulgátor, pak pomalu přilijeme vodu, nakonec přidáme všechny ostatní ingredience a řádně promícháme. Pokud se allantoin nebude chtít úplně rozpustit, můžeme tekutinu ještě ve vodní lázni mírně zahřát. Výsledná tekutina bude mít mléčně žlutou barvu.

Tuto micelárku se sírou používáme úplně stejně, jako jakoukoliv jinou micelární vodu. Za pomoci vatového tamponu pleť potíráme a čistíme dvakrát denně.

A jaké jsou Vaše zkušenosti s kosmetickou sírou?

Nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, Facebooku a Instagramu, ať vám neutečou naše další návody a tipy. A prozkoumejte i náš nový ekokozí receptář, kde můžete jednoduše získat slevu na ekokozí e-shop!

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *