Kostivalová síla aneb protizánětlivá mast

Kostivalová mast je skoro povinnou výbavou v domácí lékarničce a její výroba je tak jednoduchá, že to ani být lehčí nemůže. Tedy, kdo ji nemáte, pusťte se hned do toho a jak takovou domácí kostivalovou mast vyrobit?

Kostival obsahuje alantoin, což je látka, která podporuje růst nových buněk, které snižují zánět a udržují zdravou pokožku.

Kostivalová mast se používá na kůži na léčbu modřin, snižuje záněty kloubů, stejně dobře působí na natažení a unavené svaly, zlomeniny, podvrtnutí, natažení nebo na dnu a artritidu. Takže jak vidíte, je to univerzální mast s mnoha způsoby využití.
Domácí kostivalová mast

30g kostivalového prášku nebo 30ml kostivalového macerátu
300g olivového oleje
30g strouhaného včelího vosku

Příprava

Rozpusťte včelí vosk, po krátkém vychladnutí, ale aby byl stále tekutý přidejte olej a kostivalový prášek, důkladně promíchejte a dejte do vhodné nádobky.

Výsledek obrázku pro Comfrey cream recipe

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Kostivalová síla aneb protizánětlivá mast

  1. Dobrý deň, nakúpila som si na Ekokoza ingrediencie na výrobu kostivalovej masti, ale moja masť je tmavá. Je to vaše foto len ilustračné alebo má tá masť vyzerať bledá ???

    • záleží na kostivalovém výluhu. My jsme měli velice slabý, ne takový krásně silný jak se dá koupit u nás na eshopu. Ten e eshopu je tmavě zelený, tedy i barva mastičky bude tmavá.

      • Ďakujem. Ja som použila kostivalový prášok zakúpený u vás a vy ste použili kostivalový macerát ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *