Kouzelný pěnivý prach z luxusních rostlinných prášků

Kouzelný pěnivý prach z luxusních rostlinných prášků

Voňavý prášek, co se po kontaktu s vodou změní v hebkou a krémovou pěnu, která jemně vyčistí pleť. Umícháno z luxusních rostlinných prášků, bílého jílu a kapky jojobového oleje.

Obrázek1

Období adventu je prostoupeno (sebe)láskou a péčí, které jsou samy o sobě tak trochu luxusem, který si přes rok tolik nedovolíme. V čase Vánoc se taky kouzelně plní spousta přání a dějí se zázraky. Všechno jsme chtěli zamíchat do nového návodu. A povedlo se. Vytvořili jsme návod na něco, co tu ještě nemáme. Na něco, co se jako mávnutím čarovného proutku stane z prášku pěnou. Co v sobě nese speciálního ducha Vánoc a kapku luxusu. Výroba zabere jenom pár minut tak, abyste si mohli užívat chvíle s blízkými a nebylo nutné uklízet celou kuchyni, a výsledek je tak krásný, že jej s hrdostí můžete darovat sobě i těm, které máte rádi.

Dnes mícháme Kouzelný pleťový čisticí prach z luxusních rostlinných prášků. Celé je to vlastně ohromně jednoduché, ale znáte to, právě v jednoduchosti se skrývá často překvapivá krása. Smícháme jíl, několik druhů jemně mletých a nádherně vonících rostlin a ovesné hedvábí, přidáme pěnivý prášek, kapku oleje a je to. Zázračné je na tomhle prachu taky to, že jeho složení můžeme obměňovat podle toho, co máme právě po ruce a co nám, nebo těm, pro které vyrábíme, dělá dobře.

Obrázek2

Základ prášku tvoří bílý kaolin, tedy jemňoučký jíl, jež zbaví pleť nečistot a zároveň jí dodá minerály. Bílý jíl dobře zastoupí taky zeolit. Jiným jílům, jako je marocký jíl nebo bentonit, bychom se tady raději vyhnuli, protože jsou mnohem hrubější a drsnější.

To největší potěšení pro všechny smysly a pleť ale vykouzlí pečlivě zvolená kombinace jemně mletých rostlin; romantická damašská růže, posvátné vzácné santalové dřevo, harmonizační a regenerační lotos. Nádherně spolu souzní, báječně se mísí a dodají jemnou nevtíravou vůni. Díky tomu že jsou všechny prášky dokonale namleté, neporaní pokožku a nepůsobí agresivně, přestože pleť mírně vyčistí.

Obrázek3

Zázračně se z prachu stane hebká pěna pomocí SLSa, mírného tenzidu, který velmi dobře snáší i ta nejjemnější pokožka, ze které něžné odstraní maz a nečistoty bez toho, aby ji dráždil. SLSa také pomůže při smývání přípravku z pleti a zajistí, že se jíl nebo mleté rostliny nebudou nehezky usazovat na umyvadle.

Hojivou sílu dodáme a všechny čisticí schopnosti vyvážíme mléčným ovesným hedvábím, které uklidní jakékoli podráždění a pohladí zimou vysušenou či popraskanou pleť. Kapka ve vodě rozpustného jojobového oleje se postará o to, že se prášky po otevření dózičky nerozvíří po koupelně a zároveň dodá bohatost a výživu.

Obrázek4

Všechno jenom smísíme v hmoždíři nebo mlýnku na kávu určeném pro výrobu domácí kosmetiky. A pak si stačí špetku kouzelného prachu nasypat do dlaní, přidat kapku vody, rozemnout, nadechnout se konejšivé vůně a láskyplnými krouživými pohyby vyčistit pleť. Tak na co čekáme? 🙂

Kouzelný pěnivý prach z luxusních rostlinných prášků

Obrázek5

Co je na to potřeba?

–          32 gramů bílého jílu

–          10 gramů SLSa

–          6 gramů ovesného hedvábí

–          3 gramy prášku z damašské růže

–          3 gramy prášku ze santalového dřeva

–          3 gramy prášku z lotosového květu

–          3 gramy ve vodě rozpustného jojobového oleje

Jak na to?

Skočte si pro jednu ze svých roušek a nasaďte si ji na obličej tak, ať si ochráníte dýchací cesty před možným vdechnutím rozvířených prášků – to nechceme.

Sáhněte po hmoždíři, mlýnku nebo misce, ve které budete míchat, a všechny ingredience si do nádobky odvažte. Trpělivě a dobře vše rozemněte a promíchejte. Dbejte na to, ať se olej, který možná nejprve vytvoří cucek, „rozlepí“ a dostane se do každého místa ve směsi.

Obrázek6

Když je směs nádherně jednotná, přemístěte ji do zvolených dóziček. Kouzelnému vosku to moc sluší v papírových obalech. Na 60 gramů vytvořeného prachu budete potřebovat 100 gramové dózy, třeba tyto. Výborně bude fungovat taky papírové sítko. Pokud chcete prach nadělovat, sáhnout můžete také po elegantních černých vyšších obalech, do kterých se akorátně vejde třetina umíchané dávky (20 g).

Jak to použít?

Asi půlku čajové lžičky prachu si odsypejte do dlaně s trochou vody (pečlivě dbejte na to, aby se voda a vlhkost nedostaly do prášku v dóze). V dlaních vytvořte hebkou krémovou pěnu, krouživými pohyby pěnu vmasírujte do pleti na obličeji a dekoltu, smyjte nebo otřete hadříkem a pokračujte s přípravky, které běžně používáte.

Kouzelný prach je natolik jemný, že jej můžete s klidnou myslí používat každý den. Vždy ale poslouchejte svoji pleť, zejména pokud je citlivá, a četnost užití si uzpůsobte.

Chci to vyrobit, ale nemám všechny ingredience!

Jako vždy, mějte na paměti, že každá změna změní také výsledek a produkt možná bude vypadat a účinkovat jinak než ten náš.

–          Množství uvedeného receptu vychází na 60 gramů prachu, který se vejde do 100ml dóz. Množství jednoduše zmenšíte nebo znásobíte tak, ať si zázraku vyrobíte, kolik potřebujete.

Obrázek7

–          Místo bílého jílu lze použít zeolit. Jiné jíly tu ale nedoporučujeme.

–          Pokud nemáte prášek z damašské růže, zkuste si sami dokonale namlít sušené plátky růže.

–          Vyzkoušejte i jiné sušené mleté rostliny a prášky z nich. Docílíte jiných barev, schopností a drsností.

–          Místo SLSa lze využít SCI, které je ale ve formě drobných nudliček. Bude tedy třeba jej nejprve pomlít.

–          Jojobový olej lze použít i klasický nebo sáhněte po jiném oleji, který máte rádi. Vybírejte ale ty, které nejsou náchylné ke žluknutí.

–          Pokud chcete prach voňavější, můžete přidat oblíbený esenciální olej. Dávkujte do 0,5 % z celé váhy finálního produktu a před přidáním do prášků jej nejprve rozptylte v jojobovém oleji.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *