Krém s pomerančem a čokoládou

Dostali jsme moc hezký článek od Lucie Havlíčkové o tom, jak vyráběla krém na ruce. Vypadá to velice lákavě a kombinace pomeranče a čokolády je dost zajímavá. Kdo si ho budete chtít také vyzkoušet, je tu recept s podrobným postupem:
Jak jsem se pustila do výroby krému?

Na výrobu domácí kosmetiky jsem se chystala už dlouho. Ale až když se mamce dlouho nedařily vyléčit ekzémy a popraskaná a suchá kůže na jejích rukou, konečně jsem se rohodla. Před výrobou krému jsem prostudovala spoustu webových stránek na internetu a při tom jsem se dostala až k těm vaším, které mi ve výrobě velmi pomohly a tak jsem se rozhodla vám poslat něco na oplátku.


Jsem normální slečna ve věku od 18 do 20 let, která studuje na zdravotnické škole. Kvalitě výrobků poslední dobou věnuji větší pozornost, než dříve.
Na vašich stránkách jsem nakoupila vše potřebné a pustila se do výroby.

Návod na výrobu
potřeby:

 • mandlový olej 36,9g
 • mago máslo 3,3g
 • olivový emulgační vosk 6,6g
 • destilovaná voda 31,5g (koupená v lékárně)- místo čisté vody jsem uděla výluh z měsíčku lékařského a heřmánku (obě byliny mají hojivé a uklidňující účinky)
 • glycerin 1,6g
 • aromatický extrakt 0,2g (dala jsem čokoládu)
 • esenciální olej 1,4g (pomeranč)
 • konzervant Naticide 0,5g

postup:

 1. Nejdříve jsem si udělala výluh- do kastrolku jsem si odvážila 50g destilované vody (je to více než v receptu a to proto, že něco se  po zahřátí odpaří a část zůstane v bylinách) přivedla ji k varu, odstavila z plamene a vhodila jsem tam bylinky, nechala jsem minimálně 30 minut louhovat, scedila přes sítko a vymačkala bylinky.
 2. Potom jsem si odvážila 32g výluhu (troška vody se odpaří při zahřívání) a zahřála na 70°C.
 3. Do jiného kastrolku jsem si navážila oleje a tuky a ve vodní lázni je zahřála také na 70°C. Až obě části dosáhly 70°C, pomale a za stálého míchání jsem lila výluh (vodu s bylinkami) do olejů a míchala jsem minimálně 5 minut.
 4.  Potom jsem za stálého míchání přidávala glycerin, aromatický extrakt, esenciální olej a konzervant Naticide- míchala jsem alespoň 3 minuty.
 5. Nalila jsem to do skleněné uzavíratelné nádoby, kterou jsem si před tím ozdobila.

Nechala jsem do druhého dne pořádně vychladnout a dala ho mamce. Krém uchováváme v lednici. Je trochu řídký, vždyť je to krém, ale to nevadí. Kdo by ho chtěl hustší může přidat navíc trochu pevných tuků (mango máslo a olivový emulgační vosk).

Krém používáme už asi 3 týdny a mamce pomáhá- praskliny a suchá kůže se konečně hojí. Krém splnil mé očekávání.

13985315624431398531574630 1398531593257 1398531686313

Autorka: Lucie Havlíčková

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *