Křemelina na odčervení pro zvířata

O křemelině používané pro lidi na detoxikaci, jsme již psali v tomto článku. Teď bychom vám rádi představili křemelinu určenou na odčervení pro zvířata. Křemelinu můžete použít jak proti vnějším, tak i vnitřním parazitům. Na blechy je idální nasypat křemelinu přímo do srsti zvířete a poprášit jí i pelíšek a deky. Křemelina je v podobě bílého, lehkého prášku a tak se vám s ní bude dobře manipulovat.

Jedná se o zcela přírodní doplněk, který se používá jako přírodní odčervení pro zvířata – psi, kočky, kozy, ovce, koně…

Odstraňuje vnitřní i vnější parazity. Pro odstranění vnějších parazitů vetřete křemelinu přímo do srsti a poprašte i pelíšek zvířete. Pomocí křemeliny můžete vyzkoušet boj s parazity jak u koček, psů, ale i hospodářských zvířat a koní.

Co to vlastně křemelina je?

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), dle nichž se označuje též jako rozsivková zemina. Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatom (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění. Sypké se označují křemelina (diatomová zemina).

Rozsivková zemina je netoxická, bezpečná přírodní látka, která je složena z drcených fosílií ze sladkovodních organismů a mořského života. Rozdrtí se na jemný prášek a pokud dáte křemelinu pod mirkoskop můžete pozorovat malé částice těchto rozemletých skořápek. Právě tyto mikroskopicky ostré hranky působí na parazity, které svou ostrou hranou poničí a parazit umírá, stejně tak křemelina ovlivní i larvy parazitů.

Dávkování:

Křemelina pomůže odstranit škrkavky, tenkohlavce, roupy a měchovce do sedmi dnů od první dávky. Aby byla léčba co nejúčinnější, musí být křemelina krmena po dobu nejméně 30 dnů, aby jste podchytili celý vývojový cyklus parazitů.

Pro velké psy je dávkování 1 polévková lžíce denně, pro malé psy, štěňata,  kočky a další malá zvířata  1 čajová lžička. Dávkování pro kozy, ovce 1-2 lžíce denně. Koně 150g křemeliny denně.

Křemelinu můžete jednoduše vmíchat do mléka či jogurtu, pro hospodářská zvířata nasypat do šrotu.

Pokud vás křemelina zaujala i pro vnitřní užití pro lidi, můžete se podívat sem, kde najdete křemelinu potravinářské kvality.

Chemická analýza křemeliny:

SiO² 94.2%,  Al2O3 2.5%, Fe2O3 0.9%, CaO 0.5%., K2O 0.4%, SO3 0.4%, MgO 0.3%,  P2O5 0.3%, Na2O 0.2%, TiO2 0.2%, Mn2O3 0.1%

Typické fyzikální vlastnosti

Vlhkost 8,3%, absorpce vody 90,9%, Absorpce oleje (30 min) 58,0%

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *