Masážní bonbonky plné lásky

Masážní bonbonky plné lásky

I když čokoláda a jiné mlsání k Valentýnu a dalším oslavám lásky neodmyslitelně patří, na těchto bonbóncích si ale smlsne spíše vaše tělo. K tomu přidáme pár kapek milostných esenciálních olejíčků, a ten dokonalý (nejen) valentýnský dárek je na světě!

bom

Láska se musí slavit!

Že život je jen náhoda, a že jednou jsme dole a jednou zase nahoře, to už víme. Stejně tomu tak je ale i s láskou – někdy jsme zamilovaní jak blázni a lásku slavíme každý den, jindy na ni pro samé starosti skoro zapomeneme.

Minimálně na prvního máje či na Valentýna bychom si ale měli zase hezky vzpomenout a pořádně oslavit ten fakt, že jsme měli to štěstí a potkali svou spřízněnou duši.

Někdo možná Valentýn odsuzuje jako nepůvodní svátek, který v tuzemských podmínkách nemá co dělat. Ovšem my si myslíme, že každá příležitost slavit lásku přece stojí za to.

Samozřejmě, člověk by se měl snažit oceňovat partnerství každý den, ale jak již bylo řečeno, ne vždycky se nám to podaří. Nejen proto je krásné vyhradit si v roce několik určitých dnů, kdy svému milovanému vyhradíme plnou pozornost. Tak koneckonců fungují všechny ostatní svátky, nebo také narozeniny.

A stejně jako při oslavách svátků a narozenin zaměřujeme svou pozornost na oslavence, při oslavě Valentýna se zaměříme na lásku – na tu naši lásku…

Maličkosti z lásky

Člověk nemusí být zrovna megaloman, vyzvednout svého miláčka helikoptérou a poslat mu puget tří set růží. Někdy je nejdůležitější hlavně vzpomenout si, a pak třeba zainvestovat do dárku hlavně svými silami a svým časem. A právě to je základní ingredience, která je potřeba na výrobu našich zamilovaných valentýnských bonbónků.

Romantická masáž pomocí bonbonků?

Při romantickém večeru ve dvou samozřejmě nesmí chybět masáž! A aby se dobře masírovalo, je potřeba nějaký ten krém či olejíček. Tak přichází na scénu tyto masážní bonbónky, které v sobě spojují obojí.

Při kontaktu s (láskou a vášní rozpálenou) kůží se ihned začnou rozpouštět, a tím nám vzniká ideální olejovitá konzistence pro masáž. Než se bonbónek úplně rozpustí, je pořád trochu tvrdší, a tím pádem i ideální na masírování kůže.

Aby byla romantika zajištěna na 100 %, do bonbónků si můžeme libovolně vybrat nějakou tu afrodiziakální esenci. Stačí vybrat podle svého vkusu. Doporučit můžeme například smyslnou a ženskou růži, jasmín, který se jako afrodiziakum využívá už dlouhá staletí, vanilku, ylang ylang, levandule, šalvěj, neroli či například santalové dřevo, které se zase určitě bude líbit mužům.

bommm

Při výrobě můžete udělat třeba dva druhy masážních bonbónků – jednu várku s vaší preferovanou vůní pro vás, a jednu zase pro vašeho miláčka. Zkusit můžete i kombinaci několika z výše zmíněných olejíčků. Skvěle působí například ylang ylang s neroli a jasmínem.

Tak, ale teď už konec tlachání a hurá na výrobu!

Co je na to potřeba?

– 100 g nějakého přírodního másla (klasikou je bambucké, ale zkuste pro změnu třeba olivové, jojobové, mandlové či hroznové, popřípadě můžete i nakombinovat jedno s druhým padesát na padesát – experimentovat je zábavné)

– dohromady 30-40 kapiček vybraných esenciálních olejíčků

Jak na to?

Připravíme si vodní lázeň – to znamená větší hrnec s vodou, do kterého ponoříme ohnivzdornou skleněnou misku. Do mísy dáme 100 gramů vybraného přírodního másla a necháme rozpustit. Následně do hmoty nakapeme olejíčky, řádně rozmícháme a odstavíme. Necháme zchladnout a uložíme do ledničky. Počkáme, dokud hmota nebude úplně tuhá, a pak zase mísu z lednice vytáhneme. Za pomoci kávové lžičky tvarujeme malé kulaté bonbonky. Ale pozor, musí to být rychlovka! Hmota začíná tát opravdu velice rychle. Kuličky vložíme na tácek vyložený pečícím papírem, a když je vše vytvarováno, šoupneme je do mrazáku. A tam už budou čekat, až je zase vyndáme a darujeme své lásce!

Anebo…

Anebo tu je ještě jedna možnost, a to vykouzlit bonbónkům za pomoci tmavého kakaového másla a včelího vosku opravdu věrohodné přestrojení. Když vyrobíte z těchto ingredienci čokoládovou polevu, budou bonbonky zvenku vypadat opravdu jako… no, bonbónky! Budou tak sice vypadat, ale rozhodně tak nebudou chutnat! Takže bacha na to, aby vaše drahá polovička nebyla rychlejší než vy a nezblajzla jeden bonbón dříve, než stihnete vysvětlit, že vůbec jedlý není.

A máme tu ještě jedno upozornění – masážní bonbonky s falešnou čokopolevou trošku barví, takže pokud vás čokopoleva tak nadchla, určitě masáž nepraktikujte na sněhobílých, hedvábných prostěradlech, které jste dostali od drahé mamičky jako svatební dar!

bombb

Ale pokud vás naše upozornění neodradila, ve vodní lázni rozpusťte 60 gramů tmavého kakaového másla se 3 gramy včelího vosku, řádně rozmíchejte a odstavte z ohně. Zatímco bude směs chladnout, průběžně promíchávejte. Potřebujeme takovou konzistenci, která bude hustá, ale zároveň i jemná. Hlavně žádný puding! Bonbónky vyndáme z mrazáku a namáčíme je do hladké, husté polevy. Když jsou všechny bonbónky počokoládované, šoupneme je zpátky do mrazáku.

A pokud si chcete s výrobou pohrát ještě víc, nalijte rozpuštěné máslo do silikonových formiček, ideálně ve tvaru srdíček, jak jinak. Po ztuhnutí je opět můžete namočit do tmavého kakaového másla, nebo je třeba „pocákat“ rozpuštěným máslem smíchaným s přírodním barevným pudrem (třeba malinovým?) nebo okry a dozdobit sušenými bylinkami. Bonbonky budou i takto trochu barvit, ale na druhou stranu, budou doslova k sežrání!

Romantika na entou

A jak můžeme romantiku při valentýnské noci vyhnat úplně do krajnosti? Například s těmito valentýnskými masážními afrodiziakálními svíčkami. Při masáži využijete jejich vosk, který po sobě můžete libovolně lít, jelikož díky svému složení nepálí, ale jenom hřeje. Sadu na jejich výrobu najdete tady.

Tak místo ohrané večeře ve dvou zkuste letos něco trochu netradičního a užijte si noc plnou lásky, ale také kvalitní přírodní kosmetiky. Můžete vsadit boty na to, že svou drahou polovičku takovýmto originálním, po domácku vyrobeným dárečkem určitě překvapíte!

A jaké překvapení čekalo od vaší valentýnské lásky na Vás?

Nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, Facebooku a Instagramu, ať vám neutečou naše další návody a tipy. A prozkoumejte i náš nový ekokozí receptář, kde můžete jednoduše získat slevu na ekokozí e-shop!

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *