Maska s moringou a horký olej na vlasy

Surový prášek Moringa vážil dalekou cestu z prosluněné Etiopie, ale nebojte, všechny živiny a vitamíny vzal s sebou. Vyrůstal v prostředí extrémního sucha a tepla – a to je důvodem, proč obsahuje takové množství živin.

Moringa je superpotravina, všechny živiny si střádá uvnitř plodů a je tak chytrá, že zajistí, aby přežily. Uchovává v sobě ohromné množství živin a pomůže při různých potížích. A navíc je 100% přírodní.

Moringa maska

1 lžička teplé vody
1/4 lžičky medu
1/4 lžičky prášku moringy
5 1/2 lžičky bílého jílu

Odměřte vše do misky a důkladně promíchejte, jíl přidávejte až na konec a dejte ho tolik, aby jste dosáhli požadované hustoty.

Naneste masku na obličej a nechte zaschnout a ponechte 20min, poté opláchněte.

Avokádová maska s moringou

1 lžíce moringy rozmíchejte s polovinou zralého avokáda, přidejte 1 lžičku medu, půl lžičky citronové šťávy, 1 lžička horké vody (nebo podle potřeby)

Horký olej na vlasy

.Zahřejte olej na 40°C a přidejte moringu, důkladně promíchejte a dejte do chladu a tepla, nechte macerovat 72 hodin. Poté přeceďte přes pláténko a moringový macerát je připravený pro použití. Můžete použít přímo na vlasy a nebo olej před použitím zahřejte a aplikujte na vlasy teplý, zvýšíte tak účinnost moringy.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *