Mini difuzéry do auta, šatníku nebo na krk – výroba vonných přívěsků

Mini difuzéry do auta, šatníku nebo na krk – výroba vonných přívěsků

Návod na výrobu vonného difuzéru s esenciálními oleje, který můžete zavěsit v autě a přírodně osvěžit vzduch nebo si ulevit od nevolnosti, použít v šatní skříni proti molům nebo jej využít jako repelent v podobě slušivého přívěsku. A mnoho dalšího!

mini difizér banner

Vonné stromečky v autě častokrát, bohužel, nevolnost spíše vyvolávají, než aby svojí parfemací posádce dodávaly energii a vzduch v autě příjemně osvěžovaly. Naštěstí je tady řešení! Nádherné mini difuzéry, které můžete naplnit a ovonět jakoukoli vůní.

Výroba je rychlá, jednoduchá a zábavná. Bude se líbit malým i velkým, není třeba žádného ohřívání, stačí nalít, nakapat, protřepat a zavěsit. Mini difuzéry jsou navíc velmi univerzální a dají se použít na mnoha místech, se spoustou různých účelů a s vlastními kombinacemi vůní.

My je používáme v autě, pro osvěžení a zároveň ulevení od nevolnosti, v šatních skříních proti molům, jako osobní parfémy nebo repelenty a v menších prostorách jako klasické osvěžovače vzduchu. Jistě ale sami vymyslíte spoustu dalších využití!

difuzér 3

Potřebovat budeme pouze minidifuzéry, základ na výrobu parfému a zvolené esenciální oleje. Esenciální oleje můžete samozřejmě mísit a míchat a vytvořit si tak vlastní směs.

Esenciální oleje proti nevolnosti:

Esenciální oleje ulevující od bolesti hlavy:

Esenciální oleje proti šatním molům:

Esenciální oleje pro osvěžení toalety a jiných prostor:

Esenciální oleje proti otravnému hmyzu:

Esenciální oleje vhodné pro osobní parfém:

difuzér 1

Mini difuzéry do auta, šatníku a jinam

Co je na potřeba?

Jak na to?

Připravte si všechny lahvičky a malý trychtýř. Lahvičky přes trychtýř pomalu do poloviny naplňte základem na výrobu parfému, zbytek doplňte esenciálními oleji (poměr základu ku esenciálním olejům tedy bude přibližně 1:1).

difuzér 2

Chcete-li difuzér někomu věnovat, použít jej později nebo vůni udržet na nízké intenzitě, zašpuntujte nejprve lahvičku průhledným špuntem a teprve poté zašroubujte dřevěným víčkem.

Pokud chcete difuzér rovnou použít a intenzitu vůně zvládnete silnější, naplněnou lahvičkou nezašpuntovávejte a rovnou zavřete dřevěným víčkem.

Dřevěné kolečko můžete navléknout na zvolenou šňůrku nebo provázek pro pohodlnější zavěšení difuzéru.

Protřepejte a pověste, kam je libo. Vůně se bude postupně odpařovat přes dřevěný uzávěr.

Ať to voní!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *