Pěnivý & šumivý koupelové parfait – vrstvená bomba do koupele v lahvičce

Pěnivý & šumivý koupelové parfait – vrstvená bomba do koupele v lahvičce

Hedvábné bublinky, svůdná pěna, provoněný vzduch, vesele zabarvená voda. Ozdravné a úlevu od bolesti přinášející účinky epsomské soli, očistné schopnosti jedlé sody a hlavně… ta zábava při výrobě, která pohltí děti a dospělé!

Obrázek1

Budeme míchat, míchat ještě trochu víc, rozdělovat a přidávat, zase míchat, vrstvit, kochat se a pak si užívat voňavou veselou koupel plnou blahodárných účinků. Vrstvená šumivka v oku lahodící lahvičce poslouží také jako báječný dárek pro vaše milé a zároveň zabaví ratolesti třeba o prázdninách nebo propršených víkendech.

Koupelový parfait? Co to je?

Koupelový parfait (jak jsme ho nazvali podle těch lahodných vrstvených dezertů ve skleničce) v sobě schovává a kombinuje skvostné schopnosti koupelové soli, koupelové pěny a koupelových bomb. Když parfait nasypete do napouštějící se vany, příjemně vás překvapí delikátně hustá pěna podobající se lahodnému capuccinu a zároveň ucho hladící šumění. Voda se stane měkkou, voňavou, barevnou a zejména pečující. Jen se do ní ponořit!

Uklidňující a skoro meditativní výroba

Vyrobit si koupelové parfait je obzvlášť jednoduché a obzvlášť zábavné. Vyhrajete si při míchání barev, zkoušení různých vzorů při vrstvení a pokocháte se při pozorování třpytivých solí a mica prášků. Protože nepracujeme s žádným teplem, mixérem, nožem a nic na plotně nezahříváme, jedná se o činnost skvělou pro děti (jen pozor na možné rozvíření malých částeček surovin při divokém míchání:).

Obrázek2

Různé obaly, různé soli, různé vůně, různé efekty

Pohrajte si i s výběrem obalů, které pro své parfait použijete. Hodit se budou skleněné uzavíratelné sklenice, zavařovačky nebo nádobky, které nechají váš výtvor zazářit. Zkuste čtvercové lahvičky s korkovým uzávěremmini lahvičky akorátní pro jednu dávku nebo třeba krásné elegantní obaly se zlatým hliníkovým víčkem.

Vůni a barvy si zvolte sami. Vůni vytvoříte esenciálními oleji, silicemi či kosmetickými vůněmi (poslední jmenované budou vonět nejintenzivněji). Mica prášky a různé třpytky či glittery se zase postarají o veselé barvičky.

Obrázek3

Stejně tak můžete vybírat z řady různých solí. Doporučujeme použít skvělou a účinnou hořkou epsomskou sůl (co umí?). Výborně vypadá i růžová sůl himalájská. Budete-li, jako my, používat „vodu táhnoucí“ soli, jako je například sůl z mrtvého moře, dbejte na velmi rychlou spotřebu – vlhkost začne prostupovat všemi surovinami, které za pár dní ztuhnou. Budete-li tedy vyrábět parfait do zásoby nebo jako dárek, použijte jen epsomskou a například himalájskou sůl.

Obrázek4

Z poměrů uvedených v receptu vyrobíte cca 300 gramů směsi, počet parfait pak záleží na velikosti zvolených obalů (vystačí na cca 5 lahviček s korkovým uzávěrem, které vidíte na fotkách).

Pěnivý &šumivý koupelový parfait – vrstvená bomba do koupele v lahvičce

Obrázek5

Co je na to potřeba?

–        168 gramů jedlé sody

–        84 gramů kyseliny citronové

–        43, 5 gramů SLSa

–        3 gramy vůní (my zvolili kombinaci Růže a neroli + Eucalyptus)

–        asi 1, 5 gramu mica prášků (na fotkách vidíte odstíny BlueberryFiery FusionFantasia Pink; žlutý prášek je Sušený jogurt)

–        soli dle preferencí – epsomská prášekepsomská krystalkyhimalájskáz Mrtvého moře

Obrázek6

Jak na to?

Ve velké míse smíchejte naváženou jedlou sodu, kyselinu citronovou a SLSa (dbejte na rozbití všech hrudek). Poté přikapejte vybrané vůně a stěrkou dobře promíchejte do celé směsi.

Obrázek7

Rozdělte vzniklou směs do menších mističek (jejich počet závisí na počtu barev, které chcete vyrobit). Do každé misky přidejte zvolený mica prášek a znovu promíchejte.

Připravte si epsomskou a jinou sůl, kterou budete používat.

Obrázek8

A jdeme vrstvit, juhu!

Do průhledných obalů sypejte barevné prášky a dle libosti střídejte se solemi, dokud nádobku zcela nenaplníte (čím více, tím lépe – omezíte tak pohyb prášku v obalu a smíchání jednotlivých vrstev). Vrstvy můžete uhladit zadní stranou lžíce, čímž vytvoříte rovnoměrné pruhy, nebo je záměrně nechávejte „zvrásněné a hrbolaté“, čímž vytvoříte zajímavé struktury.

Obrázek9

A to je všechno!

Nádobku nezapomeňte dobře uzavřít a poté už si parfait užijte při koupeli nebo jím někoho potěšte.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *