Posilující tuhý šampon proti vypadávání vlasů a uklidnění pokožky – jak vyrobit?

Zábavná výroba tuhého šamponu s ajurvédským práškem manjistha, který pomáhá proti vypadávání vlasů, posilujícím pšeničným proteinem, vitaminy nabitým rýžovým olejem a hydratačním glycerinem a aloe vera.

Tuhé šampony mají oproti těm klasickým spoustu výhod – nerozlijí se, nezbude po nich obal, v kufru zaberou minimum místa a stojí opravdu jenom pár korun. Navíc si je můžeme upravit podle svých přání a při výrobě si vyhrát s tím, co do nich přidáme – jaké bylinky, barvy, vůně, olejíčky a spoustu dalšího.

Obrázek1

Společně si dnes vyrobíme bezvadný posilující šampon, který udělá dobře citlivé pokožce se sklonem k tvorbě lupů. S tím pomůže zejména ájurvedský prášek manjistha, který nejenže uklidní vlasovou pokožku, ale také zanechá vlasy zářivé a pomůže jejich zdravému růstu. Manjistha navíc mírně tónuje vlasy a podporuje jejich přirozenou barvu. Jako jeden z mála přírodních bylinných prášků ve vlasech nenechává rezavý oranžový odstín, ale spíše barvu vlasu neutralizuje a projasňuje (což je super třeba pro blondýnky, které většinou s oranžovým nádechem vlasů horkotěžko bojují – manjistha díky svým fialovým pigmentům žluté odstíny vlasů spíše stáhne).

Další důležitou ingrediencí je hydrolizovaný pšeničný protein, který možná znáte i pod názvem phytokeratin. Pšeničný protein umí hřívě dodat objem a zároveň potřebnou hydrataci. Díky tomu vlasy nejsou slabé a křehké, ale jsou naopak přirozeně lesklé, méně se třepí a lámou.

Obrázek2

Rýžový olej, či olej z rýžových otrub, je nesmírně zvláčňující a díky vysokému obsahu antioxidantů a vitaminů na vlas a vlasovou pokožku působí jako ochrana před teplem, sluníčkem nebo jinými okolními vlivy. Vlasy nezatěžuje, naopak je činí pevnějšími a podporuje jejich růst.

No dobře, a jak z výše uvedeného uděláme pevný šampon? 🙂 Díky báječnému rostlinnému základu na tuhý šampon bez SLS, který přesto bohatě voní, a díky pořádné dávce glycerinu a výtažku z aloe vera vlasy parádně zvlhčuje a usnadňuje rozčesávání.

Obrázek3

Z kila základu, který v balíčku objevíte, vyrobíte šamponů opravdu dost, asi osm až dvanáct, podle toho, jakou zvolíte formičku. Vyhrajte si tedy s ingrediencemi a zkuste vícero variant svých tuhých šamponů. Můžete zkusit přidat, jako my, i bylinky a vyhrajte si i vůněmi.

Obrázek4

Teď pojďme vyrábět ten posilující s manjisthou!

Posilující tuhý šampon s manjisthou, phytokeratinem a rýžovým olejem

na cca 4-5 kousků (dle zvolené formy)

Obrázek5

Co je na to potřeba?

–          250 gramů hmoty na výrobu tuhého šamponu

–          1 polévková lžíce prášku z manjisthy

–          2 čajové lžičky rýžového oleje

–          1 čajová lžička hydrolyzovaného pšeničného proteinu

–          2 až 3 lžičky sušeného měsíčku

–          10-20 kapek vůně nebo esenciálního oleje (na vlasy je výtečný rozmarýnový esenciální olejlevandulový esenciální olej nebo vavřínový esenciální olej)

–          silikonové formičky

Obrázek6

Jak na to?

Připravte si vodní lázeň. Základovou hmotu rozkrájejte na malé kostičky, vložte je do nádoby (ideálně nerezové nebo ze silného skla – dobře drží teplo) a nechte ve vodní lázni rozpouštět. Až bude hmota skoro rozpuštěná, přimíchejte prášek z manjisthy, pšeničný protein, rýžový olej a měsíček. Dobře promíchejte a vyčkejte, až se hmota rozpustí úplně. Přesto směs nezahřívejte zbytečně dlouho, po přehřátí začne měnit své vlastnosti a bude příliš rychle tuhnout. Připravte si silikonové formičky.

Obrázek7

Když je vše tekuté, sejměte z plotýnky, rychle přimíchejte vůně nebo esenciální oleje, a rovnou vlijte do připravených formiček. Nechte vychladnout a ztvrdnout a je to!

Obrázek8

Jak to použít?

Vlasy klasicky rozčesejte a namočte teplou vodou. Vezměte do ruky tuhý šampon a vlasy jím masírujte tak dlouho, dokud se nevytvoří dostatek pěny. Pokračujte jako s klasickým šamponem. Po spláchnutí nezapomeňte použít přírodní kondicionér, nebo ještě lépe octový oplach.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *