Přírodní alternativa opalovacích přípravků

Nastavovat pleť sluníčku je skvělá věc. Ale běda, když to přeženeme. Sluníčko léčí, podporuje život, ale dokáže i ublížit. Říká se všeho s mírou a o sluníčku to platí také. Není rozumné, jakmile vysvitne hned se běžet mazat. Ono trochu sluníčka neuškodí naopak, díky slunečním paprskům se v těle vytvoří vitamín D do takové formy, aby přinášel tělu užitek. Při delším pobytu venku už je však namístě pokožku chránit.

Silné sluneční záření nemusí nutně patřit jen k létu i jarní sluníčko dokáže pěkně spálit.

Opalovací kosmetika s obsahem zinku nebo oxidu titaničitého je cenově náročnější v porovnání s tou s obsahem chemických filtrů, ale velmi vhodná protože takový přípravek působí po aplikaci na pokožku jako zrcadlo, které odráží sluneční paprsky, pravda že bývají hutnější a je třeba přípravek více rozetřít, pro pokožku je tento druh ochrany na rozdíl od těch chemických slunečních filtrů vhodný a to i v případě nejcitlivější dětské pokožky. S používáním některých chemických filtrů se totiž pojí riziko alergické reakce kůže, proto nejsou vhodné pro malé děti a lidé s citlivou pokožkou.

Před sluncem se však můžeme také chránit používáním vhodných olejů a tuků které mají přirozený obsah UV filtru.

Mezi nejznámější zástupce patří například bambucké máslo. O bambuckém máslu se dnes hodně mluví. I pro mě je to kosmetická surovina číslo jedna. Kdo ho jednou vyzkoušel dá mi za pravdu, že není univerzálnější přípravek. Dále třeba také olej monoi, olej z malinových jader nebo olivový olej.

Čeho se vyvarovat při plánovaném pobytu na slunci jsou citrusové aromatické oleje které se nekamarádí se slunečními paprsky, výsledkem by mohla být nepříjemná odezva pokožky v podobě vyrážky.

Zvykat pokožku na sluníčko postupně a chránit se je skvělá rada ale někdy se to nevyvede a červená záda kterým vadí i lehký dotek jsou bolestivým trestem. Existují desítky rad na první pomoc při spálení, od potření spáleniny odvarem černého čaje až po obklad z jogurtu. Osvědčeným pomocníkem je Panthenol což je forma vitamínu B, která pokud se přidá do přípravku dokáže pokožku ochladit a uklidnit.

Zapomenout nesmím ani na vlasy které slunce vysušuje. Není od věci dopřát si čas od času vlasový zábal třeba ten v podobě kokosového oleje, tedy pokud jsou vaše vlasy opravdu suché. Po použití olejového zábalu vlasy umýt šamponem. Pro vlasy, které mají tendenci plihnout a více se mastit není olej aplikovaný na vlasy to nejlepší řešení. Nicméně naštěstí jsou na trhu přípravky, které svým složením nezatěžují ani plihnoucí vlasy. V tomto směru splní skvěle svoji funkci přírodní barvy na vlasy, které kštici chrání nejen před slunečními paprsky, a to díky ochranným účinkům rostlin.

Pro web Ekokoza napsala

Jana Burešová

http://janaburesova.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *