Přírodní bambusové kartáčky

Jsme moc rádi, že vám můžeme představit tyto zcela přírodní bambusové kartáčky.

Bambusové ekologické kartáčky se pyšní mottem „Zdravý zubní kartáček!“. Podíváme se jim tedy na zoubek.

VÝBORNÉ ČISTÍCÍ VLASTNOSTI KARTÁČKU

Zubní kartáčky CURANATURA jsou, jako jedny z mála kartáčků na našem trhu, designované podle přesných specifikací pro zdravotně nejideálnější zubní kartáček stanovených na Symposiu dentální hygieny.

PERFEKTNÍ SLOŽENÍ

Výběr materiálů pro zubní kartáčky CURANATURA podléhá přísným zdravotním kritériím. Všechny použité materiály (včetně obalu) jsou absolutně v souladu se zdravým životním stylem, neobsahují ŽÁDNÉ příměsi ani stopy nebezpečných chemických sloučenin – včetně ftalátů a bisfenolu A (celkem běžných v mnoha spotřebitelských produktech) a jsou 100% ekologicky nezávadné.

KVALITNÍ ZPRACOVÁNÍ RUKOJETI

Rukojeť kartáčku je vyrobena z vláken bambusové třtiny. Povrch je speciálně tepelně upraven. Použití tohoto materiálu má několik výhod:

Bambus jako přirozeně nejrychleji rostoucí rostlina na planetě obsahuje látku zvanou bambusový-kun, která je přirozeně antibakteriální a antimikrobická. To znamená, že bambus má přirozenou ochranu proti škůdcům a plísním, a proto při jeho pěstování není potřeba používat ani pesticidy ani hnojiva. Tímto je vyloučena velká část nežádoucích chemických reziduí v konečném bambusovém produktu – rukojeti kartáčku CURANATURA.

Povrchová úprava rukojeti zaručuje kromě atraktivního vzhledu a příjemného zacházení takzvanou karbonizaci povrchu, která rapidně prodlužuje životnost ručky a má za následek voděodolnost povrchu a tím pádem zabraňuje usazování nečistot a mikrobů.

PEČLIVĚ VOLENÉ ŠTĚTINKY

Štětinky kartáčku CURANATURA jsou taktéž voleny podle přísných zdravotních kritérií. Vyvinuté byly výhradně v měkkém provedení v rozsahu výslovně doporučeném profesionálním dentálním hygienikem. Materiál štětinek je buď nylon 4, nebo přírodní bambusová celulóza. V obou případech jde o 100% biologicky rozložitelný materiál.
CURANATURA HEALTH STETINKYNYLON 4 byl zvolen jako zdravá volba, a zubní kartáček CURANATURA HEALTH s nylonovými štětinkami 100% odpovídá požadavkům Mezinárodního Symposia dentální hygieny.

VLÁKNA bambusové CELULÓZY byly zvoleny jako zelená volba, a zubní kartáček CURANATURA CURANATURA BAMBOO STETINKY BAMBOO tak splňuje požadavky na označení 100% přírodní produkt. Bambusové vlákna jsou výjimečně pružné a trvanlivé, což z nich činí ideální materiál pro štětinky zubního kartáčku – samozřejmě při zachování správných vlastností kartáčku – zjištěnými výzkumy kartáčků CURANATURA pod dohledem dentálního hygienika.

A co na to příroda?

Při výrobě zubních kartáčků CURANATURA se klade nejvyšší důraz na zodpovědný přístup k životnímu prostředí a trvale udržitelné společnosti. Bambusový háj Proto se při volbě materiálů pro kartáčky postupovalo podle ověřených vědeckých důkazů , ale vždy v souladu s dobrým svědomím a přesvědčením. Každá část kartáčku CURANATURA je vybírána podle těchto kritérií jako nejlepší z nejlepších možností. Podařilo se  vytvořit odpovědný ekologický kartáček, který je vyroben z BAMBUSU (rukojeť kartáčku, štětinky na kartáčku CURANATURA BAMBOO ), nylonu 4 (štětinky na kartáčku CURANATURA HEALTH ), recyklovaného papíru (VŠECHNY  používané obaly) a netkané textilie (vnitřní hygienický obal kartáčku). Použité materiály jsou biologicky rozložitelné. Bambusové a papírové části jsou 100 % přírodní materiály a prestižní vědecké studie dokazují             možnost kompostování nylonu 4 v půdě a kompostu, kde vzorek nylonu 4 byl plně mikrobiologicky rozložen za 4 měsíce.

Výhody a ekologické přednosti námi použitých materiálů jsou následující:

BAMBUS

Velká část našich kartáčků (v případě CURANATURA BAMBOO celý kartáček) je vyrobena z bambusu. Konkrétně rukojeť z bambusových vláken a štětinky z bambusové celulózy. Bambus je již dlouho považován za nejekologičtější materiál pro průmyslovou výrobu, ať už textilií, vláken, nebo celulózy. Téměř celá produkce bambusu na světě pochází od společnosti Chemická vlákna Hebei Jigao a je pěstována na kontrolované plantáži při dodržení mezinárodních standardů pro označení Organic (BIO) = 100% přirozený růst pro každý bambus bez jakýchkoliv chemických pesticidů. Firma vlastní certificáciu Oeko-Tex 100, takže je pravidelně testována a zaručená absence jakýchkoliv stop chemikálií které mohou způsobovat hrozbu pro lidské zdraví.

BAMBUS JE POVAŽOVÁN ZA JEDNU Z NEJEKOLOGIČTĚJŠíCH PRŮMYSLOVĚ POUŽÍVANÝCH ROSTLIN!

NYLON 4

Výsledky prestižních japonských studií potvrdily, že námi použitý materiál, nylon 4, je snadno rozložitelný v přírodě. Nylon 4 byl v použité směsi kompletně rozložen za 4 měsíce. Nylon je vysloveně preferovaný materiál pro štětinky zubního kartáčku podle standardů Symposia dentální hygieny. Právě tento typ nylonu tedy činí zubní kartáček CURANATURA HEALTH tou zdravou volbou.

PAPÍR
Recyklovaný papír je tou nejzelenější volbou, kterou jsme pro obaly našich kartáčků mohli zvolit. Obal obsahuje množství informací o kartáčcích CURANATURA, dá se znovu použít k uschování kartáčku nebo libovolného malého předmětu, a pokud už pro něj nemáte využití, jednoduše jej můžete vložit do tříděného odpadu. Tento materiál je zároveň naším odkazem pro naši planetu – záleží nám na svém okolí a na světě, který připravujeme pro své děti.

NETKANÁ TEXTILIE
Zubní kartáček je hygienická pomůcka, a proto vyžaduje mít kolem sebe vrstvu hygienického obalu. Tuto funkci u nás nezajišťuje průsvitný plast, zvolili jsme netkanou textilii.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Přírodní bambusové kartáčky

  1. S přítelem už několik měsíců používáme Curanatura Bamboo kartáčky. Jsou úžasné a přírodní na dotek. Už nikdy více plastové kartáčky! =)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *