Regenerační a hydratující krém s ureou a kobylím mlékem

Dnes bych vás ráda upozornila na výborný krém na kožní problémy. Vyzkoušela jsem ho na kožní vyrážku na kterou nezabírala ani kozí syrovátka (a to na ni nedám dopustit a považuji ji za kožní všelék). Jak bude fungovat vám a poznatky z výroby můžete napsat do diskuze, kde najdete i bližší informace k receptu. Recept je od paní Blaženy.

Recept
olejová fáze:
kokosový olej LZS (použijte „navoněný“ – krém není nijak parfémovaný, tak si užijte alespoň jemnou vůni kokosu)….8 gr
pupalkový olej LZS….10 gr
OLIVEM 1000….3 gr
Společně zahřát ve vodní lázni na 65°C (emulgátor se musí zcela rozpustit v olejích)

vodní fáze:
hydroglycerinový macerát z TEPEZCOHUITE+CENTELLA prášků….20 gr
V jiné misce zahřát ve vodní lázni na 65°C

Obě fáze by měly mít stejnou teplotu, v tuto chvíli začneš pomalu vlévat HG macerát do olejů za stálého míchání metličkou, složky se spojí a vznikne ti emulze, asi jako puding. Po zhruba 3 minutách vložíš svůj krém do studené vodní lázně a stále mícháš – tím krém rychleji ochlazuješ.

Do vlažného krému, musí mít teplotu pod 40°C, přidáš:
4 gr urei (močovina) + 3 gr kobylího lyofilizovaného mléka – obojí se rozpustí v 5 ml destilované vlažné vody (hydratace a výživa)
12 kapek COSGARDU (konzervant)
10 kapek BISABOLOL (zklidňuje)
…a pokud máte, pak jednoznačně vkápněte 5 kapek EO z modrého heřmánku!!!! (pro tyto účely je to naprosto senzační olejíček)

HG macerát si vyrobte dopředu:
3 gr prášku TEPEZCOHUITE + 3 gr prášku CENTELLA, 10 gr glycerinu, 40 gr destilované vody – smíchat, nechat 3 dny macerovat, přefiltrovat a použít do krému (mělo by toho být na dvě dávky – pokud nespotřebuješ hned, kápni do zbytku 3 kapky COSGARDU a ulož v lednici – vydrží déle než 3 měsíce)

Zkuste si o TEPEZCOHUITE a CENTELLA (gotu kola) vyhledat nějaké informace, splňují, co slibovaly, až jsem byla sama překvapená. Ostatně jsou to byliny používáné stovky, možná i tisíce let a naši pra,pra,předci moc dobře věděli, co jim pomáhá……….

autor receptu: Blažena

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *