Rozjasňující tělový pěnivý prach s šípkem, levandulí a ořechy – jednoduchý návod

Rozjasňující tělový pěnivý prach s šípkem, levandulí a ořechy – jednoduchý návod

Voňavý peelingový prášek, který se po kontaktu s vodou promění v hustou bohatou pěnu, ve které se schovávají jemně mleté ořechové skořápky, jež kůži hloubkově očistí, rozjasňující a omlazující sušené šípky a uvolňující levandule. Všechno zahalené do posilujícího jílu a hojivého ovesného hedvábí. Jak si ho vyrobit?

Obliba a všechny báječné schopnosti Kouzelného prachu z luxusních prášků vedly k touze vyrobit něco podobného pro potěšení pokožky celého těla. Tak jsme si ho vyrobili!

Obrázek1

Suchý mýdlový prášek výtečně funguje s lufou nebo rozemnutý mezi mokrými dlaněmi a parádní na něm je i množství možných úprav a změn při jeho míchání. Z pěnivého prachu se pro přidání exfoliačního ořechového prášku stal navíc velmi příjemný peeling, který viditelně omladí, osvěží a rozjasní pleť.

Základ prášku tvoří bílý kaolin, tedy jemňoučký jíl, jež zbaví pleť nečistot a zároveň jí dodá minerály. Bílý jíl dobře zastoupí taky zeolit. Jiným jílům, jako je marocký jíl nebo bentonit, bychom se tady raději vyhnuli, protože jsou mnohem hrubější a drsnější.

Obrázek2

To největší potěšení pro všechny smysly a pleť ale vykouzlí pečlivě zvolená kombinace jemně mletých rostlin – rozjasňující a vitaminem C oplývající šípek a hojivá uklidňující levandule. Nádherně spolu souzní, báječně se mísí a dodají jemnou nevtíravou vůni. K dokonale rozmletý práškům jsme pro hloubkové vyčištění a peelingový efekt šoupli ještě drcené skořápky z vlašských ořechů, které jsou hrubé tak akorát – něžně „škrábou“, přesto kůži nepodráždí a rozhodně neporaní.

Zázračně se z prachu stane hebká pěna pomocí SLSa, mírného tenzidu, který velmi dobře snáší i ta nejjemnější pokožka, ze které něžné odstraní maz a nečistoty bez toho, aby ji dráždil. SLSa také pomůže při smývání přípravku z pleti a zajistí, že se jíl nebo mleté rostliny nebudou nehezky usazovat na stěnách vany.

Hojivou sílu dodáme a všechny čisticí schopnosti vyvážíme mléčným ovesným hedvábím, které uklidní jakékoli podráždění a pohladí vysušenou či popraskanou pleť. Kapka slunečnicového oleje se postará o to, že se prášky po otevření dózičky nerozvíří po koupelně a zároveň dodá bohatost a výživu.

Obrázek3

Všechno doplníme květinově ovocnou vůní frézie a hrušky, která je tak nádherná, že nám došla slova. Vážně, to si musíte čuchnout! Vůně je intenzivní, přesto ne vtíravá, a dlouhotrvající – budete ji cítit nejen při koupeli ve vaně, ale jemně i po utření ručníkem ze svojí čisté pleti.

Rozjasňující tělový pěnivý prach s šípkem, levandulí a ořechy

Co je na to potřeba?

–          20 gramů bílého jílu (kaolinu)

–          8 gramů SLSa

–          4 gramy ovesného hedvábí

–          3 gramy ořechového práškového exfoliantu

–          1,45 gramu šípkového prášku

–          1,45 gramu levandulového prášku

–          2 gramy slunečnicového oleje

–          0,1 gramu kosmetické vůně Frézie a hruška

Jak na to?

Skočte si pro jednu ze svých roušek a nasaďte si ji na obličej tak, ať si ochráníte dýchací cesty před možným vdechnutím rozvířených prášků – to nechceme.

Obrázek4

Sáhněte po hmoždíři, mlýnku nebo misce, ve které budete míchat, a všechny sypké ingredience si do nádobky odvažte. Trpělivě a dobře vše rozemněte a promíchejte. V jiné mističce si smíchejte slunečnicový olej a vůni, poté přilijte k suché směsi v hmoždíři. Dbejte na to, ať se provoněný olej, který možná nejprve vytvoří cucek, „rozlepí“ a dostane se do každého místa ve směsi.

Když je směs nádherně jednotná, přemístěte ji do zvolených dóziček.  Moc mu to sluší v papírových obalech. Na 40 gramů vytvořeného prášku budete potřebovat asi 60ml dózičku, a nejlépe bude fungovat tohle skvělé papírové sítko. Pokud chcete prášek například nadělovat v menším množství, sáhnout můžete také po elegantních černých vyšších obalech, které bude potřebovat tři.

Obrázek5

Jak to použít?

Asi lžičku (nebo lžící:)) prachu poprašte navlhčenou lufu, žínku, houbičku nebo svoji dlaň (pečlivě dbejte na to, aby se voda a vlhkost nedostaly do prášku v dóze) a vytvořte hebkou krémovou pěnu, krouživými pohyby pěnu vmasírujte do pleti celého těla

Prach je i přes jeho exfoliační efekt k pleti velmi šetrný, s klidnou myslí jej můžete používat každý nebo každý druhý den. Vždy ale poslouchejte svoji pleť, zejména pokud je citlivá, a četnost užití si uzpůsobte.

Obrázek6

 

Chci to vyrobit, ale nemám všechny ingredience!

Jako vždy, mějte na paměti, že každá změna změní také výsledek a produkt možná bude vypadat a účinkovat jinak než ten náš.

–          Množství uvedeného receptu vychází na 40 gramů prachu. Množství jednoduše zmenšíte nebo znásobíte tak, ať si zázraku vyrobíte, kolik potřebujete.

–          Místo bílého jílu lze použít zeolit. Jiné jíly tu ale nedoporučujeme.

–          Pokud nemáte prášek z levandule, zkuste si sami dokonale namlít ze sušené levandule.

–          Vyzkoušejte i jiné sušené mleté rostliny a prášky z nich. Docílíte jiných barev, schopností a drsností.

–           Drcené oříškové skořápky můžete nahradit jiným přírodním exfoliantem.

–          Místo SLSa lze využít SCI, které je ale ve formě drobných nudliček. Bude tedy třeba jej nejprve pomlít.

Obrázek7

–          Nemáte-li slunečnicový olej, sáhněte po jiném oleji, který máte rádi. Vybírejte ale ty, které nejsou náchylné ke žluknutí.

–          Pokud chcete prach voňavější, můžete přidat oblíbený esenciální olej. Dávkujte do 0,5 % z celé váhy finálního produktu a před přidáním do prášků jej nejprve rozptylte v oleji.

Obrázek8

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *