„Verčin“ krém – MuLondon dupe

     Všechny zdravím ze Špindlu!
    Ďobnutá včelou do krku, mírně spálená, přejedená borůvkama (a vůbec všeho), vysaunovaná, s bolavým zadkem a sušícíma se hřibama na pokoji a totálně nadšená! Se mnou je tu i krém, který nadšení dost prohlubuje – ve spolupráci s Ekokozou vám totiž přináším konopný olej zdarma a dupe na organický krém od MuLondon, o kterém jsem neměla páru, dokud…
    … mě o něj nepoprosila Verča z blogu U dvou Verunek. Chodí ke mně na jógu a po jedné hodině došla řeč na míchání – a protože krém zněl skvěle a protože se za něj Verče (ani mně) nechtělo dávat asi vcelku dost liber plus poštovné, bylo jasné, co pro vás nachystám na září. Za sebe garantuju totální nadšení – krém úžasně voní, hydratuje, neucpává póry a je 100% přírodní. Hotový ho máte za pět minut, protože návod je bez vodní lázně. Jo, a málem bych zapomněla – fakt za něj nezaplatíte spoustu liber plus poštovný. 

Budete potřebovat:

  • bambucké máslo (najdete zde)
  • konopný olej (najdete zde) – při objednávce nad 500 kč získáte zdarma!
  • jojobový olej (najdete zde)
  • EO rozmarýn (najdete zde)
  • EO borovice (najdete zde)
  • EO cedr (najdete zde)
  • EO levandule (najdete zde)
  • případně vitamin E a grepový extrakt/grepový EO (najdete zde a zde)
 
Složení originálního krému: bambucké máslo, konopný olej, jojobový olej, rozmarýnový EO, konopný EO, EO z černého smrku, vetiverový EO, cedrový EO.
 

Postup:

    Víte, jak mluvím o tom, že se recepty stále zjednodušují? Tak tady máme další krok na cestě ke zjednodušování – krém umícháte celý za studena.
    Do nádoby (ideálně předem vytřené ubrouskem pokapaným grepovým extraktem nebo EO), kterou poté nezabijete metličkou, dejte bambucké máslo, jojobový a konopný olej v poměru 5:1:1 (dle objemu, nikoliv váhy). Protože jsem dělala krému hooodně (jeden pro jednu z vás, jeden pro sebe, jeden mamče, jeden pro Verču), docela jsem se s odměřovací špachtlí bavila.
    Pokud máte po ruce vitamin E, určitě ho dva tři mililitry přidejte. Chová se jako konzervant a pro kůži je naprosto fantastický – když jsem měla největší pleťové problémy, používala jsem ho lokálně neředěný a opravdu urychluje hojení, aniž by kůži vysušil.
    Nakonec přikápněte esenciální oleje. Tady jsem se ve dvou případech jemně odchýlila od receptu. Místo borovice najdete v originále EO z černého smrku a konopný EO, místo levandule vetiver (indickou trávu). Recept jsem přizpůsobila tak, aby bylo vše k dostání a zároveň se zachovaly účinky krému – nahrazení by nemělo být na škodu, ba naopak (levandule vůni ještě zdokonaluje). 
    Já jsem do své dávky (150 ml másla + 30 a 30 ml olejů) přidala 15 kp rozmarýnového EO, 15 kp borovicového EO, 10 kp cedrového a 5 kp levandulového EO.

 

 

    Nastává čas na klasický šlehač, který vám vše spojí do úžo žůžo krému. Metly pro dokonalou čistotu nejprve otřete ubrouskem pokapaným grepovým extraktem či EO, poté už stačí šlehat jako ďábel. 

 

 

    Výsledek je konzistenčně skvělý, alespoň z mého úhlu pohledu ideální. Originál je dle Verči i fotek z jejího blogu (mrkněte na recenzi zde) dost tuhý, zřejmě více bambuckého másla – no, tohohle prcka roztírat ani zahřívat v ruce nemusíte.

 

 

    Teď už stačí vše přehodit do kelímků (ty mé najdete zde, jejich obsah je 75 ml) a užívat si! 
    Krém používejte na navhlčenou pokožku – voda na povrchu obličeje vám z krému udělá emulzi, která se dokonale vstřebá a pleť bude hedvábná, nikoliv však mastná. Mimochodem, to množství na poslední fotce je vše, co potřebuji na celý obličej. 
    O dokonalosti bambuckého másla si můžete přečíst zde, očekávat ale můžete slušnou nálož hydratace a vitaminů, zachování elasticity pokožky a cca šestkový SPF. Jojobový olej (detailněji zde) je ceněný zejména díky tomu, že se strukturou geniálně podobá lidskému mazu a tudíž je pro pokožku přirozený a pronikne hluboko do jejích vrstev, kde pro nás dělá samé bezva věci – kromě intenzivní hydratace třeba upravuje produkci mazu, takže z něj budou těžit všechny typy pleti. Konopný olej předchází předčasnému stárnutí pleti a dokáže se poprat s akné i s ekzémy.
    Kombo esenciálních olejů poté působí jako antioxidační složky a bojuje proti zanícení pokožky. Levandule urychluje hojení, zklidňuje pleť a postará se o akné, ekzém i vrásky; borovice je oblíbená i u dermatologů jako řešení na pupínky, ekzémy, kožní plísně, boláky nebo štípance; rozmarýn je na všechny kožní problémy taktéž oblíbený, navíc napomáhá správnému prokrvení pokožky a tím vyrovnává její tón, ale i bojuje proti suchým místům. Cedr je silně antiseptický a napomáhá regulaci produkce mazu.
    Jo, a víte, co ještě? Ta dřevitě-bylinková vůně nemá chybu.
    Pro mě dělá krém přesně to, co od něj očekávám – pupínky se mi nedělají (dříve jsem nedala dopustit na krémy se zinkem, teď už vidím, že to jde i bez něj – ne, že by mi vadil, ale po nanesení krému jsem byla vždycky bělejší, takže oceňuju, že můžu mít i nemakeupové dny), pleť je celý den dokonale hydratovaná, dokonce můžu hrdě napsat, že se mi pakují černé tečky.
    60 ml domácí verze vás vyjde, počítáno dle poměrů ingrediencí, na nějakých 100-150 kč, když to přeženu s EO a započítám konopný olej. 60 ml originálu se vyšplhá na necelých 19 liber.
kód pro zaslání konopného oleje k objednávce zdarma je: konopný
Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „„Verčin“ krém – MuLondon dupe

  1. ahoj 🙂 jsem asi slepá ale nikde jsem nenašla ten kod na konopný olej k té objednávce! mohla bys mi ho prosím napsat? díky moc!! 🙂

  2. Zdravím, moc se mi líbí vaše rady, porady a návody. Dají se někde výrobky i objednat. Pokud bych si chtěla totiž vyzkoušet tělový supr krém a tento krém. Potřebovala bych k tomu všemu ingredience bez mála za 2 tis. kaček. Do toho se mi už tak moc nechce. Moc ingrediencí zbyde,a co když je poté už nevyužiji. Děkuji moc za odpověď. Monča

  3. přemýšlím proč to hníst tuhé když bambucké máslo se stane tekutým už třeba při položení na topení, tak to smíchám s konopným olej a případně extraktama a když to zase ztuhne tak mám hotovo ne? ale 50:50 (jako mastičku na bebíčka místo 7g kelímku za 150) už to možná neztuhne, má někdo zkušenost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *