Voňavoučký rozprašovač na polštář (nejen) pro klidný spánek

  Tímto sprejem s vůní dle vašeho výběru si můžete navonět polštář a peřiny či různé látky. Jeho příprava zabere pouhých pár minutek!

Nálada na objednávku

K přípravě tohoto spreje využijeme rozličné esenciální oleje tak, aby voněl přesně podle našeho gusta. Jak známo, různé vůně nám mohou pomoct vyvolat různé nálady, takže správným výběrem uklidňujících vůní můžeme podpořit svůj klidný spánek, anebo si kombinací zimních a vánočních vůní prodloužit vánoční atmosféru ve svém domově.

na polštár

Několik tipů vám poradíme, ale jste-li hraví, můžete si nakombinovat své vlastní vůně s rozličnými účinky.

Co je na to potřeba?

– přibližně 30 kapek vybraných esenciálních olejů

– 1 polévková lžíce 99% alkoholu

– destilovaná voda na doplnění lahvičky

– lahvička s rozprašovačem, například plastová, obsah 50 ml je ideál, ale můžeme si samozřejmě udělat i maximalistickou verzi do této skleněné lahvičky (nezapomeneme však znásobit poměry esenciálních olejů)

Nebo…

Jako alkohol nemusíme nutně užít v receptu čistý líh; můžeme použít i vodku a jiné destiláty bez zápachu, ale jsou i jiné, bezalkoholové varianty.

Buď si vystačíme s destilovanou vodou a esenciálními oleji, nebo nakombinujeme esenciální oleje s některými ekologicky šetrnými látkami. Například solubol, u kterého na jeden díl esenciálních olejů použijeme 4 díly solubolu. Naší další možností je ekologicky šetrné rozpouštědlo jménem auego, kde jsou zase na jeden díl esenciálních olejů tři díly auega.

Nejlepší je ovšem kombinace esenciálních olejů s nosičem vůně a nejjednodušší na výrobu zase se základem pro výrobu parfémů.

na polštářř

Jak na to?

Výroba tohoto spreje už snad nemůže být jednodušší – stačí jen smíchat všechny ingredience, řádně prohrkat a voňavý sprej je na světě!

Ale teď už se mrkneme na nějaké speciální kombinace!

Pro klidný spánek

Máme-li trable se spánkem, před ulehnutím si hezky poprášíme polštářek a peřiny, trochu stříkneme i do vzduchu a uklidňující vůně nám určitě rychle pomůže vplout do říše snů.

– 15 kapek levandule + 10 kapek bergamotu + 5 kapek ylang ylang

Mezi další uklidňující vůně patří například vanilka, jasmín, pomeranč, který odbourává stres a dopomáhá k pocitu uvolnění, sedativními účinky proslulý heřmánek nebo také cedr, který uklidňuje mysl a pomáhá uvolnit napětí a zbavit nás úzkosti. Skvělé jsou také dokonale vyladěné vonné kompozice jako je zklidňující růže a neroli nebo utišující santalové dřevo a vanilka.

Vánoční nálada

Někdy se stane, že nám v tomto období jaksi chybí ta pravá vánoční a novoroční atmosféra. Není divu, když se počasí chová tak bláznivě a v posledních letech připomíná v období zimních svátků spíše oblevu před jarem. Do nálady se ale můžeme dostat i pomocí vůní, popřípadě si ještě náladičku za pomoci této sprejové směsi trochu prodloužit – minimálně až do Silvestra!

– 15 kapek borovice + 2 kapky skořice + 2 kapky hřebíčku + 5 kapek pomeranče + 4 kapky heřmánku + 2 kapky pryskyřice benzoe, volitelně také můžeme přidat pár kapek kardamomu, který uklidňuje a zbavuje nás stresu, a navíc působí jako afrodiziakum. 🙂

Samozřejmě nezapomeneme před použitím každého spreje pořádně protřepat, ať máme všechny složky vůně dokonale smíchané!

A pokud toužíte po něčem jiném než klidném spánku či vánoční atmosféře, kuk sem a vyberte si z nepřeberného množství olejů své oblíbené vůně, z nichž si sprej namícháte. Na chvilku si můžete připadat jako známý parfumér a objevit své nejmilejší kombinace. Voňavý sprej je potom i překrásným a originálním dárečkem nebo pozorností pro vaše blízké a milované.

na polštářřř

Každopádně si moc a moc užijte povánoční období a hlavně odpočívejte, ať už aktivně, například při výrobě nějaké té domací ekověcičky, nebo klidně pasivně, s cukrovím a pohádkami.

na polštářřřř

Šťastný nový rok vám přeje Ekokoza!

Jaké esenciální olejíčky bude obsahovat Váš voňavý sprej?

Nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, Facebooku a Instagramu, ať vám neutečou naše další návody a tipy. A prozkoumejte i náš nový ekokozí receptář, kde můžete jednoduše získat slevu na ekokozí e-shop!
Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *