Zářivý hydratační tělový krém s levandulí a eukalyptem

Zářivý hydratační tělový krém s levandulí a eukalyptem

Jednoduché tělové mléko prodlouží opálení, parádně podtrhne barvu sluncem políbené pokožky a dodá jí zdravý lesk a jemný třpyt. Je lehounké a výborně se vstřebává, takže se hodí i do teplých dnů babího léta.

mléko

Zvládne jej i kosmetický začátečník a vyrobené je za pár minut. Je to základní mléko vyrobené emulgací (což zní strašidelně, ale vyslovit tohle slovo je složitější než celý krém umíchat:)) Špetka zlatého a bronzového mica prášku pak z „obyčejného“ jednoduchého tělového mléka vykouzlí naprosto hvězdnou záležitost.

Naše tělové mléko je levandulové s eukalyptem. Svou vůni si ale, stejně jako sílu třpytu, můžete upravit a namíchat přesně podle svých představ.

V jednoduchosti je síla

Jako olejový základ jsme použili olej z bodláku, který se jmenuje světlice barvířská (nebo taky saflor). Ten se rychle vstřebává, takže se nebudete cítit nepříjemně mastně. Pokožku navíc světlicový olej potěší pro svůj vysoký obsah vitaminu E a kyseliny olejové a peněženku zase pro svou nízkou cenu.

mlekoVI

Vodní fází je směs levandulové květové vody (tady ale můžete sáhnout po jiném, vámi oblíbeném hydrolátu, případně po destilované vodě), rostlinného glycerinu a medu. Med a glycerin na sebe vážou vlhkost ze vzduchu, a mléku tak pomůžou pleť ještě víc hydratovat a zjemnit.

Uklidňující levandulovou vůni jsme doplnili o osvěžující vůni eukalyptu a vytvořili kombinaci ideální pro dny prohřáté teplými slunečními paprsky i pro chladnější podzimní večery.

O elegantní třpyt se postará zlatý a bronzový mica prášek. Množství jde jednoduše upravit, s našimi poměry dosáhnete jemňoučkého lesku, který je na slunci krásně znatelný, ale není provokativní nebo rušivý. Pokud toužíte po větší záři, přidávejte micu v malých množstvích, ať neúmyslně neskončíte blýskaví jako disko koule 🙂

Zářivé hydratační tělové mléko s levandulí a eukalyptem

Co je na to potřeba?

mlekoV

 

mlekoIIII

mlekoIIIIIII

Jak na to?

Připravíme si vodní lázeň.

Do žáruvzdorné sklenice (třeba zavařovačky) si odvážíme světlicový olej, přisypeme k němu emulgační vosk, šoupneme do vodní lázně a necháme koupat na středním plameni.

mlekoIIIII

V jiné nádobce si mezitím smícháme květovou vodu, glycerin a med. Šoupneme do lázně vedle rozpouštějícího se vosku v oleji, aby všechny složky měly stejnou teplotu.

Když je všechno pěkně rozpuštěno a zahřáto, vodní fázi (vodu s glycerinem a medem) přilijeme k oleji s voskem. Ještě chvíli necháme prohřát, pak vyjmeme z vodní lázně a při chladnutí prošleháváme tyčovým mixérem. Směs se změní na krásně nadýchaný a relativně hutný bílý krém.

Do vystydnutého krému přidáme konzervant Cosgard, přikápneme esenciální oleje a přimícháme mica prášky. Všechno hezky prošleháme a případně vyladíme třpyt, barvu a vůni.

mlékoIII

Hotový krém pak přeneseme do vhodného obalu (třeba do pohodlné airless lahvičky) a je hotovo!

mlékoII mleko vii

Krém díky konzervantu vydrží i mimo lednici minimálně půl roku.

Vyrábíte tělová mléka či krémy? Pochlubte se nám! 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *