Zimní nutnost do kapsy Ekokoza

    Krásný den všem!
   Pozdě, já vím, ale přece, vám přináším listopadové DIY – a protože je tenhle kelímek opravdu kouzelný, budu věřit, že mi tu desetidenní sekyru odpustíte.
    S Ekokozou jsme se to tentokrát rozhodli hodit do zimního duchu (ačkoliv když článek píšu, venku je tak krásně, že jsem tak trochu dostala neodkladný nutkání objednat si baleríny) – tenhle prcek nabitý másly a esenciálními oleji se totiž stane vaším nejlepším kámošem pro všechny dny plné rýmy, suché kůže, ztvrdlých pat a unavených konečků vlasů. Což třeba pro mě většinou znamená celou zimu.

    Kromě toho, že ho užijete vy, může být dobrým DIY vánočním dárkem, a abychom to obdarovávání malou nutností do kapsy lehce načali, tentokrát mám do soutěže připravené prcky tři! A pokud se vám nepoštěstí, umícháte ho raz dva doma – od Ekokozy navíc
s kódem „oliva“ získáte v listopadu olivové máslo zdarma
   Budete potřebovat:
  • olivové máslo – koupíte zde (případně dostanete zdarma při objednávce nad 500 kč při zadání kódu „oliva“)
  • makadamové máslo – koupíte zde
  • máslo murumuru – koupíte zde
  • vitamin E – koupíte zde
  • EO eukalyptus – koupíte zde
  • EO badyán – koupíte zde
  • EO citron – koupíte zde(pokud plánujete používat na konečky vlasů a nejste světlovlásky, citron bych vynechala, jelikož má tendenci zesvětlovat; na druhou stranu na ztvrdlou kůži na loktech či patách je fantastický)

 

    Jak na věc:
    I když je prcek kouzelný, čarodějné kotlíky a hůlky si nechte na jindy. Postup je ďábelsky jednoduchý a všichni zběhlí Kiss-a-bee-áři ho už určitě vytušili.

 

    Ve vodní lázni stačí rozpustit másla; olivové, murumuru a makadamové v poměru 2:1:1 (olivové je lehce mazlavější a ostatní dva jsou tužší, v tomto poměru je konzistence skvělá). Jakmile budete mít v plecháčku homogenní tekutinu, odstavte z plamene.
    Přichází na řadu vitamin E a esenciální oleje. Co se vitaminu E týče, dostala jsem v poslední době více dotazů na jeho koncentraci; většinou se uvádí kolem 1% z celkové směsi, já ale přidávám klidně i více. Když jsem měla s pletí největší problémy někdy dva roky zpátky, ta nejvíc zoufalá místa jsem navečer sem tam poťukala čistým vitaminem – hojila se rychleji, kůže se obnovovala rychlostí blesku a většinou mě to ušetřilo strupů a loupající se suché kůže.
    Co se stane, když přidáte kombinaci badyánu, eukalyptu a citronu? Vznikne vám vůně někde mezi hašlerkou, Vánoci a tou bezva tyčinkou z lékárny, kterou si strčíte do nosu a najednou dýcháte. Kromě toho, že kombinace je nesmírně voňavá, je i nesmírně účinná – viz níže. Na nějakých 200 ml směsi jsem přidala cca 5 kp citronu, 5 kp badyánu a 15 kp eukalyptu.
    Nakonec stačí celou směs přelít do kalíšků, počkat, až zatuhne, a natírat se výsledkem do zblbnutí!
     Jak & proč to funguje?
    Všechna použitá másla jsou naprosto vynikající pro suchou pokožku i vlasy; zejména máslo murumuru má být pro konečky hotovým pokladem. Olivové máslo je zvláště bohaté na vitamin E, který nejenže pomáhá rychlejší regeneraci a obnově pokožky, ale zároveň také prodlužuje životnost celého mixu.
    Badyán vám šmrncne kelímek Vánoci, také ho ale oceníte právě při nachlazení a problémech s dýcháním, kdy spolu s eukalyptem protáhnou nos lépe, než nehygienická tyčinka (nehledě na to, že tím, že mast namažete kolem nosu, bráníte i šupinkám suché kůže, které v kombinaci s makeupem každému propůjčí trendy look staré dinosauryně). Citron je zejména kabrňákem v oblasti zatvrdlé kůže, takže pro vaše paty, lokty a nehtovou kůžičku nenajdete lepší esenciální olejíček.
Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Zimní nutnost do kapsy Ekokoza

  1. Dobrý den, určitě zkusím, už jsem koupila ingredience. Jen jsem se chtěla zeptat, z jakého množství másel jste vyráběla (100g – 50g – 50g)? A jaký objem mají kelímky na výsledný produkt? Moc děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *