Zimní tělový pečující olej se švestkovým olejem a teplým kořením

Zimní tělový pečující olej se švestkovým olejem a teplým kořením

Voňavý a hedvábně jemný tělový olej, který vás zahřeje i v těch nejmrazivějších dnech. Vedle marcipánové švestky z něj voní zázvor, skořice, kardamom nebo vanilka. Pokožku zvláční a účinně ochrání před mrazem, přesto se vsákne velmi rychle tak, abyste se mohli po koupeli okamžitě obléct do potřebných vrstev oblečení.

Obrázek1

Výroba pečujícího oleje nemůže být jednodušší – suroviny se odváží, promíchají, přelijí do lahvičky a je to. Výsledek je ale tak ohromující, že s ním bez debat zazáříte, pokud se jej rozhodnete darovat. Lahvičku ozdobte hezkým štítkem nebo mašličkou a je to. A radíme dobře – možná rovnou vynásobte dávku, kterou se chystáte vytvořit – olej se nezkazí a za pár minut můžete mít naděláno několik luxusních dárků pro sebe i své blízké.

Marcipán a sladké třešně ve švestkovém oleji

Tenhle voňavý zázrak je umíchaný z naprosto hvězdné suroviny, která by si zasloužila mnohem více pozornosti, než se ji u nás dostává – za studena lisovaný švestkový olej. Heboučký, zlatavě žlutý olej si zamilujete při prvním přičuchnutí a namazání. Jen málo nosných olejů vám udělá takovou radost jako tenhle. Na rozdíl od většiny jeho kolegů totiž opravdu božsky a specificky voní. A tuhle marcipánově třešňovou konejšivou vůni dodá i všem výrobkům, do kterých jej užijete.

Pokud si tedy říkáte, že tělový olej je velmi nudnou záležitostí, která se ani nevyplatí míchat, zkuste tento se švestkovým olejem. Taky jsme si nemysleli, že něco tak jednoduchého a rychle vyrobeného v nás vyvolá tolik lásky a obliby.

Obrázek2

Pečující olej, co se mění v tělové mléko

Ke švestkovému oleji přidáme neméně skvostný jojobový olej, který pokožku zvláční a zvlhčí. Jojobový olej je vlastně tekutým voskem, na kůži tak zanechá velmi příjemnou (a vůbec ne mastnou) ochrannou vrstvu, díky které pokožka zůstane vyhlazená a hedvábná i několik hodin po nanesení. Protože rádi natíráme tělové oleje na vlhkou pokožku, sáhli jsme po variantě ve vodě rozpustného jojobového oleje, díky které olej můžete použít i jako sprchový. Tuhle schopnost „ve-vodě-rozpustnosti“ jsme podpořili ještě parádním Olivemem 300, tekutým emulgátorem, který olej po kontaktu s po koupeli mokrou pletí jako mávnutím proutku změní v tělové mléko. Vážně! I jeho barva se hned promění a sytě žlutý olej zbělá a zmlékovatí. Olej ale rozhodně nemusíte aplikovat jen na kůži vlhkou. Skvěle se vstřebává i na pokožce úplně suché.

Švestka s hřejivým pikantním kořením

Vůně oleje švestkového k radosti bohatě stačí. My si chtěli zimou prokřehlé tělo prohřát ještě víc, proto jsme vůni marcipánu a třešní doplnili ještě o kapku kouřově sladké vanilky a pikantní kořeněné směsice zázvoru, kardamomu, skořice a koriandru. Všechno to spolu souzní tak dokonale, že při každém promazávání máme skoro olej ochutnat :)) Voní totiž jako ten nejlepší zimní dezert nebo pečený čaj. A navíc nechá pokožku neuvěřitelně hebkou a vyživenou a vůbec ne mastnou a těžkou. Za studena lisovaný švestkový olej.

Obrázek3

Tělový pečující olej – Kořeněná švestka

Co je na to potřeba?

–          28 gramů jojobového oleje (ve vodě rozpustného)

–          10 gramů švestkového oleje lisovaného za studena

–          6 gramů Olivemu 300

–          0,7 gramu vitaminu E

–          0,2 gramu vůně Teplé koření

–          0,1 gramu vůně Vanilka

Množství oleje je akorátní na jednu 50ml lahvičku, zkuste třeba tuhle s pumpičkou, která je pro tento olej jako dělaná.

Obrázek4

Jak na to?

Všechny suroviny si odvažte v nádobce, promíchejte a přelijte do připravených lahviček s pumpičkou nebo pipetou. Pokud chcete, můžete si ingredience pomocí trychtýře odvážit přímo do lahvičky – pak ale dobře zvolte její objem.

Příjemné mazání a čuchání!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *