Super-jednoduchý odličovací a čisticí balzám ze čtyř surovin – odstraní i voděodolný make-up!

Vyrobte si čisticí balzám vytvořený pouze ze čtyř přírodních surovin, který odstraní i voděodolný make-up a zbaví pleť nečistot. Jeho výroba je víc než jednoduchá a nenákladná, co se týče času i financí.

Co je to čisticí balzám?

Čisticí balzám je zcela jednoduše olejový čisticí prostředek na pleť. V čisticím balzámu najdete vždy tři základní komponenty – olejová změkčovadla; surovinu, která zajistí smísení oleje s vodou, a tedy jednoduché smytí oleje s nečistotami/make-upem z pleti; a zahušťovadlo, které z tekuté směsi učiní věc příjemně balzámovou a snadno použitelnou.

odličovací gel banner (1)

Některé čisticí balzámy obsahují i vodní fázi. Ten, co vyrábíme dnes, je ale zcela bezvodý.

Jak to použít?

Pokud čisticí balzám používáte pro odstranění líčidel, je super jej nanést na suchou pleť a vše pěkně promasírovat. Tento balzám bez obav můžete použít i pro odlíčení očí – vůbec neštípe a skvěle si poradí i s voděodolnou řasenkou. Rozpuštěný make-up pak bez nutnosti drhnutí pleti snadno smyjete vodou nebo jej setřete z obličeje navlhčeným hadříkem či odličovacím tamponem.

cistici gel 4

Pro jemnější vyčištění pleti můžete nejprve v dlani malé množství balzámu smísit s vlažnou vodou, vytvořit si příjemnou mléčnou emulzi a tou pak pleť vyčistit. Poté klasicky vše smyjte vodou nebo setřete hadříkem či tamponem. Obojí použití je velmi příjemné!

Co do toho dáme?

Složení je víc než jednoduché, ale skvěle vyladěné a velmi účinné. Použijeme oblíbený caprylis – levné, opravdu lehké a velmi trvanlivé změkčovadlo, které doporučujeme mít doma po ruce – je totiž super na ředění hustších olejů, do vlasových sér i jinam.

cistici gel 1

Přidáme bílý minerální olej – jemný a pletí dobře snášený olej, který se často a s oblibou používá právě do čisticích produktů nebo do dětské kosmetiky.

Aby se balzám mísil s vodou, je třeba přidat emulgační vosk. My jsme sáhli po uživatelsky velmi přátelském a levném emulgačním vosku NF, jehož důležitou vlastností je i to, že vůbec neštípe v očích.

cistici gel 2

Vše zahustíme pomocí našeho milovaného cetearyl alkoholu, který z tekuté směsi vytvoří bohatou, krémovou a nesmírně hebkou věc.

Tak jdeme na to!

Super-jednoduchý čisticí balzám, co odlíčí i voděodolný make-up

Co je na to potřeba?

  • 20 gramů caprylisu
  • 11,8 gramů bílého minerálního oleje
  • 5,2 gramy cetearyl alkoholu
  • 4 gramy emulgačního vosku NF

Jak na to?

Připravte si vodní lázeň – do kastrůlku nalijte asi 3 cm vody a nechte na střední teplotě na plotýnce zahřívat. Do žáruvzdorné nádobky si odvažte všechny suroviny a ve vodní lázni nechte vše rozpouštět.

Zatímco se suroviny ve vodní horké lázni rozpouští, připravte si ledovou lázeň – do misky větší, než je nádobka se surovinami, vložte několik kostek ledu a zalijte studenou vodou.

cistici gel 3

Když jsou všechny rozpouštěné suroviny tekuté, vyjměte nádobku se směsí z vodní lázně, vše dobře promíchejte a celou nádobku vložte do lázně ledové. Směsí míchejte, pečlivě stírejte rychleji tuhnoucí balzám po stranách nádobky, a jakmile začne směs být podobná pudingu, nádobku z ledové lázně vyjměte a balzámem v ní ještě chvilku míchejte.

cistici gel 5

Jakmile bude směs příjemné tuhá, ale stále tekoucí, přelijte ji do vybraného obalu. Sáhněte po obalu se širším hrdlem, ze kterého se vám balzám bude příjemně nabírat. A je to!

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *