Šťavnaté melounové mýdlo – snadná a zábavná výroba domácího mýdla

Vyrobte si s námi hravé přírodní melounové mýdlo se šťavnatou vůní, které se skvěle hodí do letních dní stejně jako do zbytku roku, kdy se naopak ve vzpomínkách k prázdninám budete chtít vrátit. Tvoření je rychlé, jednoduché a skvělé pro dospělé i děti!

Obrázek1

Jeden by se skoro zakousl! Melounová mýdla jsou roztomilá, voňavá a pobaví při výrobě i při užívání. Přestože se to nemusí zdát, jejich výroba nezabere víc než 20 minut. Jsou super pro děti, ale třeba i jako dáreček pro přátele nebo jako pozornost pro hostitele letních slavností. A určitě je využijete i ve dnech mimo-prázdninových, ve kterých vám jejich šťavnatá, nasládlá, ovocná vůně připomene vyhřáté letní období.

Výroba mýdel je opravdu jednoduchá. Stačí si nakrájet hmotu, použít barvičky a vytvořit mýdlové vrstvy, které se nakonec posypou semínky nebo třeba římským kmínem! Jediným „problémem“, který u tvoření vrstvených mýdel může nastat, je oddělení vrstev mýdla při krájení. Máme ale pár tipů, které proti rozpadnutím mýdélek pomohou, stačí je dodržet a vše půjde jako po másle (nebo spíš po mýdle).

Jak na vrstvené mýdlo z mýdlové hmoty?

Úspěchy při tvorbě vrstveného mýdla zajistí tyto vychytávky:

Obrázek2

–          každou barevnou vrstvu nechejte před nalitím další vrstvy vytvrdnout, zároveň ale nečekejte příliš dlouho a nedávejte mýdlo do lednice nebo mrazáku;

–          opravdu důležité je před nalitím další barvy vrstvu zatvrdnutou přestříkat vysokoprocentním alkoholem (buď isopropyl myristátem nebo základem na výrobu parfému), který působí jako lepidlo – pokud jej nepoužijete, velmi pravděpodobně se vrstvy oddělí;

Obrázek3

–          před krájením nechte mýdlo dobře vytvrdnout a úplně vystydnout;

–          mýdlo krájejte extra ostrým nožem nebo strunou, s tupým nožem se mýdlo rozdělí.

Jsme poučení, tak jdeme na samotnou výrobu!

Obrázek4

Melounové mýdlo z mýdlové hmoty

Co je na to potřeba?

–          250 gramů transparentní mýdlové hmoty

–          250 gramů mýdlové hmoty s bambuckým máslem

–          Mica Sangria a Mica Pistachio nebo sada barev Zenicolor 5 (nemigrující barvy do mýdla)

–          15 gramů vůně Vodní meloun

–          mák, chia semínka nebo římský kmín

–          vysokoprocentní alkohol ve sprejovce, ideální je isopropyl myristát nebo základ na výrobu parfému

–          forma na mýdlo

Obrázek5

Jak na to?

Připravte si, kromě surovin, pracovní plochu, prkýnko, nůž, stěrku nebo jiné míchadlo a tři žáruvzdorné nádoby, které lze vložit do mikrovlnné trouby.

Obrázek6

Bílou mýdlovou hmotu si nakrájejte na kostičky. Asi dvě třetiny kostiček vložte do žáruvzdorné nádoby a v mikrovlnné troubě (na několik kratších intervalů) nechte mýdlo rozpustit. Když je hmota tekutá, přimíchejte do ní zelenou mica barvu nebo barvu zenicolor. Přidejte asi 5 gramů vůně.

Formu na mýdlo vystříkejte vysokoprocentním alkoholem a nalijte do ní zelenou mýdlovou hmotu. Po nalití hmotu přestříkejte opět alkoholem a nechte tvrdnout.

Mezitím začněte rozpouštět zbývající bílou mýdlovou hmotu. Tu po rozpuštění pouze ovoňte asi 5 gramy vůně, dobře promíchejte. Pokud je zelená vrstva již poměrně pevná, přestříkejte ji znovu vysokoprocentním alkoholem a ihned na ni nalijte tekutou hmotu bílou, opět přestříkejte a nechte mýdlo tuhnout.

Zbývá vrstva červená. Transparentní hmotu si rozkrájejte na kostky, ty vložte do nádoby a stejně jako předchozí dvě vrstvy, rozpusťte v mikrovlnce. Když je rozpuštěno, hmotu obarvěte buď červeným mica práškem nebo pomocí růžové a žluté Zenicolor barvy vytvořte červenou melonovou hmotu. Hmotu opět ovoňte asi 5 gramy melounové vůně.

Zatvrdnutou bílou hmotu přestříkejte alkoholem, nalijte na ni červenou tekutou směs a tu posypejte semínky nebo kmínem a opět přestříkejte alkoholem.

Hotové mýdlo nechte vystydnout a zcela vytvrdnout. Poté tvrdou mýdlovou kostku vyjměte z formy a opravdu ostrým nožem nakrájejte na požadované tvary. Moc hezky vypadají trojúhelníčky i klasické mýdlové obdélníčky 🙂

A je to! Hotová mýdla, která nebudete rovnou používat, zabalte do potravinové fólie nebo jiného vzduchotěsného obalu – vydrží tak déle svěží, voňavá a nebudou vlhnout.

Tak dobré chutnání… teda umývání! :))

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *