Domácí vonné františky nebo tyčinky – jak vyrobit přírodní vykuřovadlo?

Vyrobte si domácí vonné tyčinky nebo františky z přírodních surovin a s vlastní vůní. Jednoduše, levně a za pár minut s ekokozím návodem.

V zimních měsících františky nebo kominíčky, při józe nebo meditaci zase vonné tyčinky. Vykuřovadla mají dlouholetou tradici, těší se oblibě a hodí se pro nejrůznější příležitosti. Svým konejšivým tančícím dýmem a něžnou typickou vůní nesoucí se vzduchem umí vytvořit kouzelnou atmosféru a doslova změnit náladu.

Obrázek5

Málokdo ale ví, že tyčinky nebo františky si doma může vyrobit sám, s vlastní vůní a hlavně, ze zcela přírodních surovin.

Vonné tyčinky

Vonné tyčinky jsou ztělesněním klidu, meditace a uvolnění. A že vám většina hotových vonných tyčinek nesedí? Není nic jednoduššího, než si vyrobit vlastní vonné tyčinky, které budou vonět tak, jak si sami budete přát. Surové tyčinky je potřeba pouze namočit do lázně vyrobené z DiPropylenglykolu a libovolné přírodní vůně, dát jim čas do druhého dne, aby vše absorbovaly, a pak už jen nechat okapat a začít si je užívat.

Obrázek6

Vonné kužele (františky)

Umíte si představit advent, svátky a období kolem tří králů bez tradičních františků? My rozhodně ne! Typicky se františky vyrábí s vůní kadidla a myrhy, pryskyřic, které Ježíškovi přinesli právě tři králové. Ekokozí františky ale zvládnete vyrobit nejen s vůní klasického kadidla nebo myrhy. Se surovými vonnými kužely si můžete pohrát a zvolit si vůni, jakou chcete. Postup je stejně jednoduchý jako u domácích vonných tyčinek.

Obrázek7

Tak se do toho pojďme pustit!

Co je na to potřeba?

–          Surové vonné kužele (františky) nebo tyčinky

–          Základ na výrobu difuzéru (DiPropylenglykol)

–          Esenciální oleje a/nebo kosmetické vůně a silice

Jak na to?

V misce smíchejte základ na výrobu difuzéru a vůni v poměru asi 70 % a 30 %. Pokud chcete vůni intenzivnější, použijte více vůně.

Do připravené směsi ponořte vonné kužele nebo tyčinky a dejte jim alespoň 24 hodin času na nasátí tekutiny.

Po 24 hodinách kužele dobře okapat, mírně uschnout a poté už je vesele zapalujte.

Obrázek8

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *