Jednoduché ovocné vánoční balzámy na rty – švestka + třešeň + meruňka

Jednoduché ovocné vánoční balzámy na rty – švestka + třešeň + meruňka

Vyrobte si snadno zimní balzámy na rty jen z šesti přírodních ingrediencí, který bude také nádherným vánočním dárkem pro velké i malé. Voní po marcipánu a švestkách, mají kouzelnou barvu a hlavně, naprosto báječně pečují o rty.

Vánoce v tubičce! Vůně, barva, složení a ten pocit na rtech, mmmm! Na výrobu těchto nádherných balzámů na rty potřebujete pouze šest ingrediencí, chvilku času a chuť tvořit. Snadno taky upravíte sytost barvy nebo barvu jako takovou a můžete si vybrat, jestli chcete balzámy v tubičkách nebo v kalíšcích, konzistence je báječná v obou druzích obalů!

vánoční balzámy banner

Základem našeho vánočního balzámu jsou tři skvělé za studena lisované oleje z ovoce, které k Vánocům nedomyslitelně patří – švestek, meruněk a třešní, které si o Vánocích často užíváme v sušené podobě. A radíme si je užít i na rtech :))) I tyto oleje můžete snadno zaměnit za jiné tekuté lehčí oleje, jen se nahrazením připravíte o podstatnou část vánočního tématu.

Tuhost a vláčnost balzámům dodá krémový, bohatý včelí vosk. Pokud byste chtěli pracovat s veganskou variantou přírodního vosku, vyzkoušejte vosk slunečnicový nebo vavřínový, ty by mohly včelí vosk dobře nahradit. Rovnou ale uvádíme, že jsme to nezkoušeli a je možné, že pak budete muset mírně upravit i poměry, abyste dosáhli té správné krémovosti a konzistence.

vánoční balzám 3

Mica prášek v překrásné, sytě vínové a sváteční barvě Sangria nejenže připomíná třešně a švestky, ale výtečně podtrhne zimní a slavnostní ladění balzámu. Mica prášek rty neobarví, nemusíte se tedy bát, že budete mít po nanesení měli pusu namalovanou na vínovo. Pokud byste ale po jemném natónování toužili, přidejte do formulace špetku barevného oxidu v červené barvě.

vánoční balzám 2

Jednoduché ovocné vánoční balzámy na rty – švestka + třešeň + meruňka

Co je to potřeba?

zahříváme

– 6 gramů švestkového oleje

– 4 gramy třešňového oleje

– 3,4 gramu meruňkového oleje

– 6 gramů včelího vosku

– 0,5 gramu mica prášku Sangria

při chladnutí přidáváme

– 0,1 gramu vonného oleje Švestka, Sugar Plum

+ obaly na balzám – otestované, skvěle fungující a výtečně vypadající jsou tyto: vysouvací tyčinka na balzám (těch budete potřebovat asi 6) nebo tuba pro rtěnku nebo balzám (ty budou potřeba v počtu 4 až 5, dle plnění)

vánoční balzám 4

Jak na to?

Připravte si vodní lázeň – do kastrůlku nalijte asi 3 cm vody a nechte jej na nízkém stupni teploty zahřívat.

vánoční balzám 5

Do žáruvzdorné mističky si odvažte všechny suroviny kromě vonného oleje a mističku vložte do vodní lázně. Mezitím si na pevný podklad připravte obaly na balzámky.

Jakmile bude všechno rozpouštěné, mističku vyjměte z vodní lázně, osušte a obsah v ní promíchejte. Do směsi přidejte vonný olej, ještě jednou zamíchejte a poté směs opatrně nalívejte do připravených obalů.

vánoční balzám 6

Balzámy budou tuhé asi za hodinku. Když se tak stane, jednoduše je zavíčkujte a začnete si je užívat nebo je rozdávat!

vánoční balzám 1

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *