Osvěžující koupelový peeling s klementinkou a muškátovým oříškem – jak vyrobit přírodní body scrub?

Osvěžující koupelový peeling s klementinkou a muškátovým oříškem – jak vyrobit přírodní body scrub?

Není peeling jako peeling! Dobrý peeling neboli scrub pokožku nejen zjemní díky exfoliaci, ale zároveň pleť vyživí, dodá jí vláhu a zanechá ji měkkou, hebkou a spokojenou. Právě takový je tenhle emulgovaný koupelový peeling s osvěžující vůní klementinky a s kapičkou uvolňujícího muškátového oříšku. Do jarních a letních dní je tahle koupelová lahůdka jako dělaná, určitě vyzkoušejte!

scrub banner

Peelingy jsou moje velká láska. Nebylo tomu tak ale vždycky, naopak. Dřív jsem se peelingům stranila. To se změnilo, když jsem si peelingy začala míchat sama! Od té doby si koupel nebo sprchu bez peelingu skoro neumím představit. Pečlivě naformulované peelingy totiž zanechají pokožku hebkou, jemnou a spokojenou, takže není třeba ji po koupeli ještě zdlouhavě mazat (což mě zcela narovinu moc neba). Po peelingové koupeli stačí rovnou hupsnout do peřin, užívat si delikátního pocitu na kůži a čichat omamné vůně. A peeling, co všechno tohle umí, si spolu dnes vyrobíme – emulgovaný koupelový peeling s klementinkou a muškátovým oříškem.

Krémová báze scrubu v sobě schovává s naprosto dokonalým množstvím cukru se na pokožce pomalinku rozpustí a promění v koupelové mléko a vodu ve vaně přemění v hedvábnou voňavou lázeň. Pojďte se ponořit!

Základ tvoří zejména kokosový olej s troškou rýžového oleje (ten můžete nahradit třeba mandlovýmmeruňkovým nebo makadamovým olejem) a kapičkou rakytníkového oleje, který peelingu dodá nádhernou sluníčkovou barvu, která si krásně rozumí s vůní klementinky. Pokud byste chtěli peeling bez barvy, jednoduše rakytník vynechejte. Žluto-oranžovou barvu vytvoříte také pomocí oleje mrkvového nebo šípkového.

scrub 4

K tukům je přidán cetearyl alkohol, který směs příjemně zahustí a učiní ji bohatou, a ještě krémovější a nadýchanější. Cetearyl alkohol se taky postará o naprosto nádherný pocit na pokožce po smytí produktu.

Ingrediencí, která obyčejný peeling promění v mléčný krém, je skvělý Polysorbate 80. Polysorbate je tekutý emulgátor, který se postará o to, že se produkt okamžitě smísí s vodou. Díky němu se také tuky snadno spláchnou z vany nebo sprchové koutu. Win-win 🙂

scrub 5

Vůně je vykouzlená z kombinace dvou esenciálních olejů, které se bezvadně doplňují – určitě doporučujeme vyzkoušet! Svěží ovocná klementinka podpoří dobrou náladu a muškátový oříšek zase sofistikovanou kořeněnost a schopnost uvolnit zatuhlé svalstvo. Peeling je velmi příjemný pro pro probrání se při ranních sprchách i při uvolňujících večerních koupelích. Vyzkoušejte sami!

Co je na to potřeba?

zahříváme

–          17,5 gramu kokosového tuku

–          13 gramů cetearyl alkoholu

–          10 gramů Polysorbatu 80

–          8 gramů rýžového oleje

–          0,75 gramu rakytníkového oleje

do rozpuštěné směsi přimícháme

–          50 gramů cukru

scrub 3

při chladnutí přidáváme

–          0,25 gramu vitaminu E

–          0,3 gramu esenciálního oleje z klementinky

–          0,2 gramu esenciálního oleje z muškátového oříšku

Jak na to?

Připravte si vodní lázeň. Do žáruvzdorné misky si odvažte všechny suroviny, které je třeba zahřát. Misku vložte do vodní lázně a při střední teplotě nechte všechny složky rozpustit.

Když je vše rozpuštěno, připravte si nejprve ledovou lázeň.

Misku s rozpuštěnou směsí vyjměte z horké vodní lázně a do směsi přimíchejte cukr. Poté misku vložte do ledové lázně a směsí míchejte.

scrub 2

Asi po minutce v ledové lázni misku vyjměte a do směsi přidejte vitamin E a esenciální oleje. Dobře promíchejte.

Pokud je směs stále dost tekutá, vložte misku znovu do ledové lázně a při ochlazování směsi vším trpělivě míchejte, dokud produkt nezačne tvořit tzv. stopu (ve směsi uvidíte „stopu“ po míchadle).

scrub 1

Jakmile se stopa ve směsi udrží pár sekund, je správný čas produkt přenést do vybraného obalu. My moc rádi používáme 100ml hliníkové dózy, ale produktu to bude slušet i v plastových dózách nebo jiných 100ml obalech (pozor na sklo, to do sprchy není úplně ideální :)).

A je to!

Přejeme příjemnou výrobu a šťastné peelingování 🙂

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Ekokoza. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *